7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Kurti pjesëmarrës në ceremoninë e ngritjes së flamurit në Vlorë me rastin e përvjetorit të pavarësisë së Shqipërisë

Në qytetin e Vlorës ka nisur ceremonia e ngritjes së flamurit me rastin e 111 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë.

 

Në këtë ceremoni, përveç kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama e presidentit Bajram Begaj, po merr pjesë edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, njofton Klankosova.tv.

Kurti, Rama e Begaj bënë homazhe përpara bustit të njeriut që shpalli pavarësinë e Shqipërisë, Ismail Qemaili.

Më Shumë

Selmanaj:Modeli qeverisës i LDK-së në Pejë duhet të bartet edhe në Prizren

Nënkryetari i LDK-së dhe njëherit kryetar i Pejës, Gazmend Muhaxheri, ka vizituar kryetarin e degës së kësaj partie në Prizren, Driton Selmanaj. “Diskutuam për mobilizim...

Varroset Edip Celina

Është varrosur sot  veterani i UÇK-së, Edip Celina. Sekretari i OVL-së së UÇK-së në Prizren, Isa Berisha, tha se Edipi ishte një trim I rrallë. "Sot...

Lajmet e Fundit