19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Kurti takon sot kryetarët e komunave, diskutojnë për buxhet dhe investime

Sot në Pejë mbahet një takimin i përbashkët i kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, Ministrit të Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, Ministrit të Financave Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, Ministres së Ekonomisë, Artane Rizvanolli dhe kryetarët e Komunave të Republikës së Kosovës.

Ky takim organizohet me qëllim të koordinimit ndër-institucional mes Qeverisë dhe Pushtetit Lokal, raporton RTKlive.

“Në këtë takim do të diskutohen temat: Performanca buxhetore e Komunave dhe Investimet Kapitale; Energjia dhe ujërat, Projektet komunale (investimet kapitale, agjenda e gjelbër, digjitalizimi në nivel lokal) dhe Strategjia për menaxhimin dhe kontrollin e qenve me dhe pa pronar”, njofton Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal.

Më Shumë

Përkujtimi i 25 vjetorit të çlirimit të Prizrenit: Homazhe në varrezat e dëshmorëve në Landovicë

Në nderim të heronjve të kombit, kryetari Shaqir Totaj, së bashku me zyrtarë të ekzekutivit, familje të dëshmorëve, përfaqësues të shoqatave të dala nga...

Totaj merr pjesë në programin e vizitorëve të Gjermanisë

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, me ftesë të Ministrisë së Jashtme Federale të Gjermanisë, mori pjesë në programin njëjavor të vizitorëve të...

Lajmet e Fundit