10.8 C
Prizren
E premte, 19 Prill, 2024

Kurti: Tekst më të mirë të marrëveshjes nuk ka qenë e mundur të mbërrijmë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka nisur raportimin e tij në Kuvendin e Kosovës rreth takimit të Ohrit më 18 mars.

Kurti ka folur rreth dakordimit për zbatimin e marrëveshjes për nomalizimin e raporteve mes Kosovës dhe Serbisë më 27 shkurt në Bruksel.

“Tekst më të mirë të marrëveshjes në situatën që jemi nuk ka qenë e mundur të mbërrijmë”, tha Kurti.

“Ato detyrimet nga e kaluara janë të përfshira implicit në dialog dhe çdo gjë do ta konsiderojmë nga prizma e ligjshmërisë, e kushtetutshmërisë dhe kartave evropiane”, theksoi ai.

Më Shumë

Durrësi qyteti më i nxehtë deri në 2040-ën, në mesin e tyre edhe Prizreni

Zyra e Bankës Botërore në Kosovë bën të ditur se nxehtësia ekstreme në qytetet e Ballkanit Perëndimor është përkeqësuar ndjeshëm dhe valët e të...

Sara Gjordeni shtatzënë- Reagon për herë të parë Bardhi

Sara Gjordeni dhe Bardhi së shpejti do të bëhen prindër. Lajmin e konfirmoi vetë dyshja përmes një postimi në rrjetet sociale. Ishte ish-banorja e...

Lajmet e Fundit