11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Kuvendi kremton Ditën e Demokracisë

KuvendiKosoves5-27Kuvendi i Republikës së Kosovës, edhe këtë vit, me një sërë aktivitetesh, kremton Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë. Që në orët e mëngjesit, Kuvendi hap dyert për qytetarë, të cilët do të kenë mundësi ta vizitojnë ndërtesën e Kuvendit dhe të takohen me përfaqësuesit e tyre të zgjedhur.

Kurse, prej orës 9:30 në oborrin e Kuvendit mbahet Panairi i Organizatave të Shoqërisë Civile, hapjen e të cilit do ta bëjnë drejtues të Kuvendit, të OSBE-së dhe të shoqërisë civile.

Siç bën të ditur RTK, në orën 11.00 mbahet ceremonia e ndarjes së çmimeve për esenë në temën “Sa dëgjohet zëri im?”, ndërsa në orën 13.00 organizohet tryeza “Rrjetet sociale – mundësi e komunikimit më të mirë të klasës politike me qytetarë”, në të cilën do të marrin pjesë deputetë të Kuvendit dhe përfaqësues të shoqërisë civile.

Më Shumë

Po vazhdojnë punimet në rregullimin e parkut në Mirushë

Punimet në ndërtimin dhe rregullimin e parkut në fshatin Mirushë të Komunës së Malishevës, janë duke vazhduar, përkatësisht është duke u realizuar faza e...

Siguria në Rahovec, kërkohet të rritet prania e policisë në terren

Kuvendi Komunal i Rahovecit është duke e mbajtur mbledhjen e radhës me 12 pika të rendit të ditës. Rastet e fundit të plaçkitjeve, rrahjeve...

Lajmet e Fundit