19.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Kuvendi i ri në fund të korrikut

KuvendiKosoves5-27Fundi i muajit korrik mund t’i gjejë në karriget e tyre 120 deputetë të rinj të Kuvendit të Kosovës, të cilët kanë fituar besimin e qytetarëve në zgjedhjet e parakohshme të 8 qershorit.

Në Kuvend po presin certifikimin e rezultateve nga KQZ’ja dhe sjelljen e listës me emrat e atyre që kanë fituar mandat katërvjeçar, shkruan Tribuna.

Nga rezultatet e para jozyrtare, Kuvendi i ardhshëm pritet të pasurohet me fytyra të reja, ndërsa nuk do t’i mungojnë edhe deputetë të legjislaturës së kalkuar që është vlerësuar si më e dobëta në historinë e funksionimit të parlamentit.

Më Shumë

Euro 2024 vjen sot me dy ndeshje

Euro 2024 vazhdon sot me ndeshjet e radhës. Për dallim nga ditët e tjera që janë zhvilluar nga tri ndeshje, në orarin e ditës së...

Abrashi: Të mbretëron dashuria mbi urrejtjen

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, Artan Abrashi, ka vizituar Bashkësinë Islame në këtë qytet, ku ka uruar të gjithë besimtarët për festën e...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit