0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Lapidari për 5 dëshmorët e UÇK-së në Rahovec, dëmtohet pa u përfunduar

Lapidari ne Rahovec-demtohetËshtë dëmtuar kompleksi përkujtimor që po ndërtohej për pesë dëshmorët e UÇK-së, në Majën e Shkodranit në Rahovec, transmeton Klan Kosova.

Aty ishte planifikuar të vendosen pllakat përkujtimore për dëshmorët e rënë në luftë, por dikush i prishi punimet e deritashme dhe i mori gurët.

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi, tha përmes telefonit se zyrtaret e Komunës nuk e kanë lajmëruar për ndonjë problem dhe se ai nuk është në dijeni për këtë dëmtim.

Derisa të merren masat, shenjat se aty pati UÇK, do të jenë shumë të vogla.

Më Shumë

Gërxhaliu: Kosova po rrëshqet në shtet social, Qeveria s’duhet të jetë selektive

Njohësi i çështjeve ekonomike, Safet Gërxhaliu, ka ngritur shqetësimin duke thënë se si është e mundur që sektori privat që e mbush buxhetin e...

Përballja e Fury me Usyk do të ketë tarifën më të lartë në historinë e boksit

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk janë gati për “tarifën më të madhe në historinë e boksit” ndërsa Arabia Saudite përgatitet të paraqesë një ofertë...

Lajmet e Fundit