13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Latifi mban takim me drejtorë të drejtorive, diskutohet për angazhimin e kësaj jave

Kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, ka mbajtur takimin e rregullt me drejtorët e drejtorive komunale.

Ky takim nisi me raportimin mujor të zyrtarit përgjegjës për Zbatimin e Planit të Integritetit në komunën e Rahovecit, Valmir Gashi.

Si zakonisht gjatë diskutimeve, secila drejtori veç e veç si dhe shefi i Zyrës për Komunitete dhe Kthim, Lendrit Qeli, raportuan për punët e javës që shkoi dhe fokusi ishte në punët që do të zhvillohen gjatë javës së parë të muajit maj, ecurinë e tyre dhe zgjidhjen e problematikave të mundshme gjatë procesit të punës.

 

Më Shumë

Aksident në Prizren, katër të lënduar

Katër persona kanë pësuar lëndime trupore, në një aksident trafiku në Prizren. Tre prej ture janë liruar në shtëpi, kurse një është ndalur për trajtim...

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

Lajmet e Fundit