15.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

LDK e cilëson “stalinist” deputetin Ramë Vataj

Rame VatajLidhja Demokratike, përmes një komunikate ka reaguar ndaj pohimeve të deputetit të PDK-së, Ramë Vataj, i cili tha se Isa Mustafa nuk ishte anëtar i ASHAK.

“Personi i quajtur Ramë Vataj, i cili u bë i njohur me tentimin për ta rrënuar Akademinë e Arteve dhe të Shkencave të Kosovës, pasi humbi garën në katundin e tij, me urdhër të shefit, i është kthyer ASHAK-së”, thuhet në komunikatën e LDK-së.

“Vataj, mbrëmë, deklaroi se Isa Mustafa nuk është akademik, duke menduar si çdo stalinist se këtë e vendos ai”.

Në komunikatë LDK rikujton se “Isa Mustafa është zgjedhur së pari anëtar korrespondent e pastaj anëtar i rregullt i ASHAK-së në procedurë të rregullt dhe me votë të fshehtë në Seksionet dhe në Kuvendet e ASHAK-së.

Se kush vlen e kush jo nuk vendos Vataj, meqë ai as nuk arrin të kuptojë se çfarë vlen dhe çfarë jo.

Vataj bën mirë të sqarojë se si ka mashtruar, bashkë me ministrin e Arsimit, për ta regjistruar djalin e tij kundërligjshëm në Fakultetin e Mjekësisë, sepse punët e ASHAK-së dhe të shkencës janë tepër të rënda për një anonimus që ka shpenzuar kot paratë e qytetarëve të Kosovës në Paris”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Ndahet nga jeta veterani i UÇK-së dhe ish-polici, Asllan Gashi

Ka ndërruar jetë në moshën 68 vjeçare, veterani i UÇK-së dhe ish- polici i Kosovës,  i cili jetonte në Prizren, Asllan Gashi. https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/ I ndjeri, Asllan...

Mësimdhënësit e mirëpresin vlerësimin për licencë të avancuar

Një pjesë e madhe e mësimdhënësve po e mirëpret paralajmërimin e Ministrisë së Arsimit se nga qershori i këtij viti, mësimdhënësit të cilët janë...

Lajmet e Fundit