9.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

LDK-ja në Malishevë: Do të fitojmë pa balotazh

LDK-logo5-23Dega e LDK-së në Malishevë mbajti tubimin elektoral në Dragobil. Të pranishëm në këtë tubim ishin, kryetari i Degës Januz Kastrati, kandidati për kryetar të Komunës Salih Morina, anëtarë të Kryesisë së Degës si dhe kandidatë për Asamble Komunale. Kryetari i Degës Januz Kastrati tha se LDK-ja në këto zgjedhje është e përgaditur jashtëzakonisht shumë që të fitojë me 3 nëntor.

“Këtë po e dëshmon pjesëmarrja e madhe e qytetarëve nëpër tubimet tona tha Kastrati. Që nga Janari ne kemi qenë nëpër Nëndegë për t’u takuar me qytetarë në mënyrë që të identifikojmë hallet dhe kërkesat e tyre që pastaj ato të futen në programin tonë qeverisës”.

Kastrati u shpreh I bindur se LDK-ja në malishevë do t’I fitojë zgjedhjet pa balotazh.”Salih Morina në këto zgjedhje e ka përkrahëjen edhe të simpatizantëve të partive tjera politike, prandaj kërkoj që nëse ka mbetuar edhe dikush që ende s’ka vendosur se këndë do ta votojë,të vendosë për LDK-në, sepse nuk do të zhgënjehet”.

Kandidati për kryetar të malishevës, Salih Morina tha se Dragobili është i njohur me patriot dhe njerzë të cilët kanë kontribuar për të mirën e vendit.
“Tubimet e organizuara nga LDK-ja në këto zgjedhje po i ngjasojnë tubimeve të kohës së presidentit historir Doktor Ibrahim Rugova. LDK-ja në këto zgjedhje ka përgaditur një program i cili do t’iu shërbej qytetarëve të Malishevës. Ne do të angazhohemi për arsim cilësorë, shëndetësi efikase dhe gjithëpërfshirëse, administratë të pakorruptuar, dhe qeverisje të mirë për të gjithë qytetarët e Malishevës. Kërkoj nga ju që të na besoni votën kësaj radhe dhe ta ndëshkoni këtë keqqeversije aktuale”, tha Morina. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Kurti: Sektori privat themeli i zhvillimit ekonomik e shoqëror

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, tha se sektori privat parqet themelin e rritjes së zhvillimit dhe progresit të ekonomik e shoqëror të...

Kryeministri Kurti për “Ditën e Forcës: Ecim me optimizëm drejt së ardhmes kur e dimë se sa të sigurt jemi me ushtrinë tonë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot ka vizituar kazermën “Adem Jashari” në nder të “Ditës së Forcës”. Fillimisht ai ka uruar të gjithë qytetarët dhe...

Lajmet e Fundit