15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

LDK me pesë kandidatë për deputetë nga Prizreni

Mustafa-Kryeziu-prizrenLidhja Demokratike e Kosovës do t’i fus në listën e saj pesë kandidatë për deputetë nga Prizreni. Përpos kryetarit të Degës së LDK-së, Eqrem Kryeziut, në garë për deputetë nga rajoni i Prizrenit do të jenë edhe ish- kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Hanefi Muharremi, deputeti aktual, Xhavit Ukaj, Mubera Mustafa si dhe asamblisti komunal, Haziz Hodaj.

Këtë e ka bërë të ditur për Gazetën Blic, Xhavit Ukaj.  Sipas tij, Dega e LDK-së në Prizren është përcaktuar për këta 5 kandidatë.

Ndryshe, partitë politike kanë afat që deri më 16 maj t’i dorëzojnë listat me emrat e kandidatëve që do t’i nënshtrohen më 8 qershor garës për deputetë.

Më Shumë

Egla Ceno është fituese e edicionit të tretë të Big Brother Albania VIP

Spektakli i sotëm ka sjellë emocione të forta për katër finalistët. Ne podin final është përballur Egla Ceno dhe Julian Deda. Falë votave të publikut,...

Zyrtare: Hansi Flick trajner i Barcelonës

Hansi Flick tani edhe zyrtarisht është trajneri i Barcelonës, me ish-trajnerin e Bayern Munich dhe Gjermanisë që nënshkroi kontratë dyvjeçare me skuadrën katalunase. Trajneri gjerman...

Lajmet e Fundit