6.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

LDK: Qytetarët e Malishevës, me 1 dhjetor të reflektojnë arsyeshëm

LDK-logo5-23Kryesua e Degës së LDK-së në Malishevë pas disa takimeve të mbajtura me të gjitha strukturat e LDK-së, ka analizuar ecurinë e procesit zgjedhor të 3 nëntorit si dhe ka bërë të gjitha përgaditjetet e nevojshme që me 1 dhjetor të dalë fituese e këtyre zgjedhjeve.

“Ne kërkojmë nga të gjithë qytetarët e Malishevës, që me 1 dhjetor të reflektojnë arsyeshëm në të mirë të ndryshimit të qeverisjes në Malishevë, zhvillimit ekonomik, depolitizimit, dhe jetës më të mirë për të gjithë”, thuhet në kumtesën e kësaj partie.

Kandidati i LDK-së për kryetar të Malishevës, Salih Morina garon me kandidatin nga Inciativa Qytetare për Malishevën, Ragip Begaj, në garën e balotazhit që do të zhvillohet më 1 dhjetor. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Prizren, arrestohen 2 persona sulmuan zyrtarët policorë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në Prizren, pasi që ata kishin sulmuar zyrtarët policorë. Njëri nga të dyshuarit është dërguar...

Liria zyrtarisht bie nga Superliga

Liria edhe matematikisht i ka humbur gjasat për mbijetesë, ndonëse ishte dorëzuar kohë më pak. Skuadra prizrenase gjashtë xhiro para fundit nuk ka më gjasa...

Lajmet e Fundit