13.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Lëndohen dy persona në vendin e punës në Prizren

Policia e Kosovës njofton se dy punëtorë në rrethana të panjohur kanë pësuar lëndime trupore në vendin e tyre të punës.

Sipas raportit 24-orësh të Policisë së Kosovës ,rasti ka ndodhur të hënën rreth orës 11:30 në rrugën “Transiti i Vjetër”, në Prizren.

Bëhet e ditur se njëri nga të lënduarit është dërguar në QKUK për tretman mjekësor.

“Në rrethana të panjohura dy punëtorë meshkuj kosovarë, kanë pësuar lëndime trupore në vendin e tyre të punës. Ku njëri nga të lënduarit është dërguar në QKUK për tretman të mëtutjeshëm mjekësor, ndërsa tjetri është liruar pas tretmanit mjekësor në Spitalin e Prizrenit”, thuhet në raport.

Sipas raportit të PK-së, pas hetimeve të zhvilluara lidhur me rastin, është arrestuar i dyshuari kosovar dhe i njëjti pas intervistimit me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje. Rasti duke u hetuar./


Bëhu me banesë  në super lokacion, pranë qendrave tregtare Galeria Shopping Mall,  dhe Abi Çarshia, Qëndra Mjeksis Urgjente 100m , Stacioni i Autobusëve 100m.

Kontakti:

Mob: +383 44 128 112

Email: [email protected]

Ëeb: www.renelualtahiri.com

Më Shumë

Agron Llakaj humb bashkëshorten, fjalët e ndjera të aktorit: Sëmundja e pabesë na e mbylli perden e jetës!

Aktori i njohur i humorit, Agron Llakaj ka humbur bashkëshorten e tij, Konstandinën, si pasojë e një sëmundje. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale,...

Historike: Atalanta fiton Europa League

Italianët kanë mposhtur Leverkusenin në finalen e Dublinit me rezultatin 3-0 duke siguruar trofeun e parë evropian në historinë e tyre Atalanta fiton Europa League...

Lajmet e Fundit