10.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Lëndohet aksidentalisht një punëtor në Suharekë

Një burrë është lënduar aksidentalisht në Suharekë gjatë kohës sa ishte në vendin e tij të punës.

Lidhur me rastin Policia e Kosovës ka thënë se ngjarja ka ndodhur më 19 qershor 2023, rreth orës 10:20.

“Viktima derisa ishte në vendin e tij të punës aksidentalisht është rrëzuar. Si pasojë viktima ka pësuar lëndime trupore” – thuhet në raportin 24-orësh.

Tutje është thënë se viktima ka pranuar tretman mjekësor dhe lidhur me rastin janë njoftuar inspektorët e punës.

I njoftuar për rastin është edhe prokurori kujdestar, përderisa është thënë se rasti vazhdon në procedurë hetimore.

Lirikë stine

Enver Sulaj Gjethet e zverdhura më bien mbi kokë Shenjë vjeshte mbi ëndërrimet e lirikën e stinës. Reshjet e shiut kanë shtuar përrockat në livadhin e braktisur. Një...

Shifrat e De Zerbi-t me Brighton-in janë vërtet të pabesueshme

Një vit më parë, Roberto De Zerbi u emërua trajner i ri i Brighton-it. Dhe ata kishin arritur një barazim dhe tre humbje në katër...

Lajmet e Fundit