5.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Lëndohet rëndë në vendin e punës një 23 vjeçar në Has, bie nga kulmi i shtëpisë

Nuk janë të rralla rastet kur punëtorët pësojnë lëndime në vendet e tyre të punës. E një rast i tillë është raportuar dje rreth orës 17:00 në fshatin Mazrek të Hasit, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Emergjencës së Spitalit Rajonal në Prizren bëjnë të ditur se punëtori ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, pasi ishte rrëzuar nga një lartësi deri në 10 metra.

Sinjali mëson se ai po punonte në kulmin e një shtëpie e cila është në ndërtim e sipër, ku si pasojë ka marrë lëndime të rënda trupore për çka u dërgua fillimisht në Spitalin Rajonal të Prizrenit, e më pas pritet të transferohet në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Lidhur me rastin janë njoftuar organet kompetente të cilat kanë dalë në vendin e ngjarjes, ndërkohë prokurori ka udhëzuar që rasti të iniciohet ‘Lëndim i rëndë trupor (aksidental)’.

/GazetaSinjali/

Më Shumë

Qeveria huazon mbi 25 milionë euro nga kompania gjermane për përmirësimin e sistemit energjetik

Qeveria e Kosovës në mbledhje ka miratuar huazimin e 25.5 milionë euro nga kompania KfW, Frankfurt Am Main, për përmirësimin e sistemit energjetik. “Kërkohet huazim...

Deputeti i PDK-së: Situata në Trust është alarmante

Deputeti i PDK-së, Ferat Shala, ka thënë se situata në Trust është alarmante dhe që gjatë këtij viti humbjet në Trust janë rreth 60...

Lajmet e Fundit