13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Licencohet edhe një laborator për kryerjen e testeve të COVID-19 në Prizren

Ministria e Shëndetësisë ka licencuar edhe 18 laboratore tjera private për kryerjen e testeve për COVID-19.

Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për media nga MSH, ku edhe janë bërë të ditur se cilët laboratorë kanë marrë dritën e gjelbër për kryerjen e testeve, shkruan lajmi.net.

Të njëjtit, janë licencuar vetëm për kryerjen e testeve serologjike, dhe jo PCR.

Kjo është lista e gjashtë me laboratore private që licencohen nga ministria.

Të gjithë këto laboratore do të jenë nën mbikëqyrjen e vazhdueshme të Autoritetit Kosovar të Konkurrencës për dallaveret dhe kurdisjet e mundshme në çmime. /Lajmi.net/

Më Shumë

Kurti: Dragashi ka nevojë për më shumë investime

Kryeministri Albin Kurti ka premtuar më shumë investime në komunën e Dragashit. I pari i ekzekutivit sot bashkë me ministrin e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe...

Kuvendi shqyrton Projektligjin për Zgjedhjet e Përgjithshme në Kosovë

Kuvendi i Republikës së Kosovës, sot do të bëj shqyrtimin e parë të Projektligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme në Republikën e Kosovës.   Kuvendi po ashtu...

Lajmet e Fundit