23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Limaj mbështet publikisht Zafirin

1474674_10201797697121323_757780507_n (1)Deputeti i Parlamentit të Kosovës, Fatmir Limaj, i ka dhënë mbështetje të fuqishme Zafir Berishës. Ai, ka kërkuar nga qytetarët e Prizrenit, që të qëndrojnë pas Zafirit. “Zafiri ka punuar dhe ecur në rrugën e dëshmorëve. Ai për asnjë moment nuk ju ka lënë vetë, prandaj qëndroni mbrapa njeriut të juve”.

Fatmir Limaj të enjten ka qëndruar në Prizren. Ai ka marrë pjesë në manifestimin e 28 Nëntorit, që është organizuar në lagjen “Tusuz” nga Bashkimi Demokratik i Zafir Berishës.

Limaj gjatë fjalimit të tij, para simpatizantëve të BD-së, ka kërkuar që të mos qëndrojnë mbrapa atyre që për dëshmorët e kombit kujtohen vetëm një herë në katër vite.

“Shkoni mbrapa Zafirit se iu bie mirë të gjithëve. Ka ardhur koha që Prizreni me pas njeriun e vetë. Unë do të qëndrojë afër Zafirit, ashtu sic ka qëndruar ai mbrapa meje në kohërat më të vështira”.

Limaj paralajmëroi se nga 1 dhjetori , bashkë me Zafir Berishën,do të vazhdojnë angazhimet  e tyre politike. ”Me 1 dhjetor fillon rrugëtimi ynë i përbashkët. Nga këtu e paralajmërojmë Prishtinën, se ne po vijmë”.

Limaj ka folur edhe për rëndësinë e festës së 28 Nëntorit. “Dëshmorët e kombit janë themel i shtetit të Kosovës”.

Kryetari i Bashkimit Demokratik, Zafir Berisha tha ndërkaq se angazhimi dhe sakrifica e dëshmorëve ka ardhur në pikëpyetje për shkak keqqeverisjes dhe korrupsionit në Kosovë.” Bashkimi Demokratik doli forca më serioze në zgjedhjet e 3 nëntorit. Ne kemi motiv për të ndryshuar gjendjen e keqe në Prizren dhe Kosovës, e cila ka ardhur si rezultat i korrupsionit dhe keqpërdorimeve të pushtetit”, tha Berisha. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Vërmicë, policit i gjenden mbi 1 mijë fishekë të jashtëligjshëm në veturë

Inspektorati Policor i Kosovës është njoftuar sot pas mesnatës nga Policia e Kosovës lidhur me një rast ku dyshohej se ishte përfshirë një zyrtar...

Regjisorja ukrainase takon Kurtin në Prizren: Kryeministri beson në fitoren e Ukrainës

Regjisorja ukrainase, Jeanne Dovhych që u bë lajm para disa ditësh për përvojën e saj me policin kosovar në Aeroportin e Prishtinës, ka përcjellë...

Lajmet e Fundit