22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Limaj në Rahovec: Bujqit nuk kanë nevojë për lëmoshë

nisma.rahovecNISMA për Kosovën sot ka mbajtur tubim elektoral edhe në Rahovec. Kryetari i Kryesisë së NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj ka thënë sot në Rahovec, se bujqitë e kësaj ane nuk kanë nevojë për lëmoshë, por për përkrahje serioze.

“Bizniset dhe sidomos bujqitë nuk kanë nevojë për lëmoshë, e as për 300 euro, ata kanë nevojë për subvencionim, përkrahje, sepse shteti e ka për obligim të kujdeset për bizneset dhe për ta. Në një sistem demokratik, shteti shkon sipas ligjit ndërsa tek ne, nuk po ndodhë ajo, në shtetin tonë po vjen koha si e regjimit, që veteëm një individ bën çfarë të donë”, ka thënë Limaj.

Promotori për ndryshim, Limaj tha se është rinia e vendit, dhe se e gjithë rinia është në Nismën për Kosovën dhe numërin 59.

Ndërsa, Koordinatori i Nisma për Kosovën në Rahovec,Sadik Krasniqi, ka thënë se Nisma ka ardhur si rezultat i keqqeverisjes dhe pakënaqësive të mëdha. “çdo biznesë që kemi në Rahovec do t’i përkrahim, si blektorinë, bujqësinë,pasiqë janë shumë të rëndësishme për vendin tonë”, ka thënë Krasniqi.

 

Kandidatët për deputetë nga radhët e NISMA për Kosovën në Rahovec janë, Isa Morina, Nait Thaci, Amir Vuqiterrna, Xhevahire Vllasaliu dhe Fatart Veselaj.

Më Shumë

AUV: Therja e kurbaneve të bëhet vetëm në thertore të licencuara, ndryshe do të ndëshkohen

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë ka bërë thirrje që therja e kurbaneve me rastin e festës së Kurban Bajramit, të bëhet vetëm në thertoret...

Ndërron jetë Metë Shatri, ish-zyrtar i Drejtorisë së Arsimit në Prizren

Ka ndërruar jetë Metë Shatri, ish-zyrtari i Drejtorisë së Arsimit në Prizren dhe anëtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Lajmi i hidhur është...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit