19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Limaj ngushëllon familjen Hazrolli për vdekjen e ish luftëtarit të UÇK-së

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka ngushëlluar familjen Hazrolli për vdekjen e Shpejtim Hazrollit nga Banja e Malishevës.

Limaj shkruan në “Facebook”, se Shpejtimi ishte luftëtar i orëve të para të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe së bashku me tërë familjen dhe rrethin e tij, ishin pjesë e luftës çlirimtare, duke dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm në luftë.

“Pusho i qetë në tokën e Kosovës, Shpejtim”, ka shkruar ndër të tjera Limaj.

Postimi i plotë i Limajt:

Me dhimbje të thellë morëm lajmin për vdekjen e parakohshme të bashkëvendasit dhe bashkëluftëtarit, Shpejtim Hazrolli.
Shpejtimi ishte luftëtar i orëve të para të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Ai së bashku me tërë familjen dhe rrethin e tij, ishin pjesë e luftës çlirimtare, duke dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm në luftë.
Familjes Hazrolli nga Banja e Malishevës, të gjithë bashkëluftetarëve dhe miqve të tij i shpreh ngushëllimet më të sinqerta.
Pusho i qetë në tokën e Kosovës, Shpejtim!

Më Shumë

Qytetari dënohet me 200 euro pasi hodhi mbetje inerte në hapësirë publike në Suharekë

Një qytetar është dënuar me 200 euro gjobë për hedhje të mbetjeve inerte në hapësirë publike në Komunën e Suharekës. Këtë e ka bërë të...

Rënia e Bakhmutit, dështimi më i madh i udhëheqësve kosovarë në skenën ndërkombëtare!

Behxhet Sh. SHALA – BAJGORA Mundi i shkuar huq: Informatat e fundit thonë se Bakhmuti, qytet i shndërruar në rrënoja gjatë luftës dyvjeçare midis Ukrainës...

Lajmet e Fundit