17.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Limaj në Prizren: Nisma do të ndalë degradimin e Kosovës

Limaj Nisma rahovecKryetari i Nismës për Kosovë, Fatmir Limaj, tha të shtunën në Prizren se shteti i Kosovës në katër vitet e fundit është degraduar nga qeverisja e keqe.

Ai premtoi se Nisma për Kosovë është forca e vetme politike që mund të ndal këtë degradim të vendit.

“Shteti i Kosovës për katë vite është degraduar nga qeverisja e keqe. Nisma për Kosovë është subjekti i vetëm që mund të ndalë këtë degradim”, tha Limaj.

Kryetari i Nismës për Kosovë, Fatmir Limaj ka mbajtur të shtunën një ligjëratë në Kolegjin “Fama” në Prizren. Ai para studentëve ka folur për problemet me të cilat po ballafaqohet Kosova, dhe alternativat që ofron Nisma për Kosovë.

“Gjendje ekonomike politike në Kosovë është e rëndë. Kjo gjendje duhet ndryshuar”, tha Limaj.

Ai tha se ministrant në largim për katër vite nuk nuk kanë bërë asgjë.

“Keni dëgjuar ditëve të fundit shumë premtime, por nuk keni dëgjuar se çfarë kanë bërë ata për katër vite sa kanë qenë në qeveri. Nuk flasin për katër vitet e qeverisjes, sepse nuk kanë bërë asgjë për t’ua përmisuar jetën e qytetarëve”, tha Limaj.

Ai kërkoi nga studentët që me 8 qershor të votojnë për të ardhmën e tyre.

“Mos u lidhëni për emër të partisë, sepse emir nuk zgjidh problem. Shikoni njerëzit sepse vetëm ata i ndryshojnë gjërat”, tha Limaj. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Më në fund në Kosovën e çliruar

Shkruan: Rexhep Qosja Në Kosovë kthehem me një përvojë më shumë: me përvojën e të zhvendosurit prej shtëpisë dhe prej tokës së vet – me...

Moti sot: Me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 31 gradë Celsius

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të nivelit të mesëm të Troposferës, të cilat vende -vende mund të...

Lajmet e Fundit