18.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Liria mposhti Ulpianën, siguron barazhin e Superligës

Liria ka fituar në barazhin e Ligës së Parë ndaj Ulpianës me rezultat 3-1. Skuadra prizrenase ka mposhtur bindshëm, Ulpianën dhe tash do të kërkojë Superligën përmes barazhit.

Në barazhin e Superligës, Liria do të luajë me Trepçën ’89 ose Ferizajn dy skuadra këto që bëjnë gara në Superligë por njëra nga to do ta humb direkt garën për elitë e tjetra do të luajë në barazh.

Kundërshtari i lirë do të mësohet nesër kur edhe zhvillohen gjitha ndeshjet e javës së fundit në Superlig

Polonia thotë se do të vendosë masa kontrolli për migrantët në kufirin me Sllovakinë

Polonia do të vendosë masa kontrolli për automjetet që kalojnë kufirin nga Sllovakia, tha kryeministri i vendit të hënën, në përpjekje për të frenuar...

Prizren, burri sulmon fizikisht gruan dhe djalin e tij

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të dhunës në familje që ka ndodhur në Prizren. Rasti ka ndodhur më 29 shtator, rreth orës...

Lirikë stine

Lajmet e Fundit