18.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Totaj mirëpret ambasadorët e huaj: Biseduam për mundësinë e zhvillimit të turizimit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj priti sot në takim ambasadorë të huaj të akredituar në Republikën e Kosovës, me të cilët zhvilloi edhe shëtitje në qytetin e Prizrenit.

Derisa tregoi për diskutimet e takimit, Totaj tha se me ambasadorët e huaj biseduan edhe për mundësinë e zhvillimit të turizimit si një komponent shumë i rëndësishëm për zhvillimin ekonomik.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

I lumtur nga arritjet e qytetit të Prizrenit ndër vite u shpreh ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund.

“Me mendje pozitive, qytetarët e Prizrenit e kanë krijuar vet jetën e tyre, që është traditë dhe vlerë e qytetit tonë”, u shpreh  Totaj.

Bëhu me banesë pran Parkut të Qytetit dhe pran Lumbardhit !
“Frymo Lirshëm “
+383 44 128 112
Mund të jetë një imazh i 3 persona

Kurti paralajmëron Vuçiqin: Lufta kundër terrorit sponzoruar nga Serbia vazhdon, do përfundojë doemos me fitoren e Kosovës

Kryeministri i vendit, Albin Kurti e ka paralajmëruar Serbinë e Aleksandar Vuçiqit se lufta e krimit dhe terrorit të sponzorizuar nga Beogradi zyrtar, do...

Kurti: Armët e përdorura në sulmet terroriste janë prodhuar në Serbi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se armët dhe pajisjet e tjera të përdorura në sulmet terroriste të kësaj jave janë bërë nga...

Lajmet e Fundit