15.8 C
Prizren
E hënë, 25 Shtator, 2023

Shqipe Kastrati dhe Fedi vijnë me “Dy tre javë në vit”, kjo është kënga më e bukur që e keni dëgjuar

“Dy tre javë në vit” është projekti më i ri muzikor i këngëtares së madhe Shqipe Kastrati në bashkëpunim me Fedin.

Këngëtarja e mirënjohur e cila jeton e vepron në SHBA, por që është e pranishme gjatë gjithë kohës në tregun muzikor shqiptar, sapo ka goditur në shenjë.

Kjo këngë është krijim i një kasti të dëshmuar në botën e muzikës. Muzika dhe orkestrim nga Edi Balili, teksti është shkruar nga Nexhmie Muhaxheri, video nga MProduction, ndërkaq producent ekzekutiv i projektit është Flori Cocaj.

Shqipe Kastrati dhe Fedi me këtë këngë të shoqëruar me videoklip, do ti prekin në tel të gjithë ata që kanë motra e vëllezër bë mërgim e që bashkohen me mall veç dy tre javë në vit.

Aksident trafiku në Suharekë, lëndohen gjashtë persona

Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Studeqan të Suharekës. Në aksident janë përfshirë dy vetura, ndërsa kanë kërkuar tretman mjekësor gjashtë persona. Njëri...

Moti me vranësira dhe intervale me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mban mot me vranësira dhe intervale me diell. “Vranësirat gjatë ditës kanë mundësi që vende -vende të sjellin...

Lajmet e Fundit