16.8 C
E diel, 19 Maj, 2024

Liria shpëton nga rreziku i madh

Ferizaj ka qenë shumë afër të bëj një hap të madh drejt shpëtimit sot në Prizren, por një penallti e akorduar nga gjyqtari në minutat shtesë të ndeshjes ka shpëtuar Lirinë.

Fillim Guraziu ka shënuar golin e parë të tij për Lirinë për të barazuar rezultatin 1-1, pasi që më parë në zonë u ndal palejueshëm Liridon Fetahaj dhe kështu bardhezinjtë mbajtën distancën ndaj Ferizajit në klasi×kim, por humbën rastin e madh për të krijuar distancë të konsiderueshme ndaj tyre.

Ka qenë Milan Ristovski që i dha epërsinë në pjesë të parë Ferizajit, pas një gabimi të mbrojtjes së vendasve.

Ferizaji ka qenë shumë më i mirë se Liria në aspekt ekipor sot dhe ka ditur kur të sulmojë, duke qenë i koncentruar jashtëzakonshëm në mbrojtje. Në fund, rezultati 1-1 është shumë më i dobishëm për Ferizajin që tashmë mund të shpresojë edhe më shumë në shpëtim, sesa për Lirinë që duhet nxjerrë patjetër pikë si mysafr diku.

Haradinaj kujton të rënët në Korishë të Prizrenit: 25 vjet pas, Serbia ende nuk ka pranuar asnjë përgjegjësi për krimet makabre Kryetari i Aleancës për...