17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Lirohet Dardan Molliqaj

DardanMolliqaj-vv

(E plotësuar) Sekretari i shtabit të Lëvizjes Vetëvendosje, pas intervistimit që ka pasur në Gjykatën Themelore të Prishtinës është liruar.

Këtë e ka konfirmuar për KosovaPress edhe Agron Borovci nga Policia e Kosovës.

Molliqaj i cili është arrestuar gjatë orëve të pasdites, pas një urdhër arresti që Policia kishte lëshuar dhe i cili përmbante se kurdo që ai takohet nga policët duhet të arrestohet.

 

Është arrestuar Dardan Molliqaj

Policia e Kosovës e ka arrestuar sekretarin e “Vetëvendosjes”, Dardan Molliqaj.

Lajmin e ka konfirmuar për KTV-në zëdhënësi i kësaj partie, Erzen Vraniqi.

Molliqaj është arrestuar duke hyrë në objektin e RTV21, ku ishte i ftuar në edicionin e lajmeve.

Policia e ka kërkuar atë sot gjatë ditës, pasi thotë se ka një thirrje për paraqitje në gjykatë.

Më Shumë

Plagoset me armë zjarri një person në Nashec të Prizrenit

Një person është plagosur me armë zjarri në mbrëmjen e së premtes në fshatin Nashec të Prizrenit. Rastin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhnësi i...

Zhduket një person në Malësi të Re të Prizrenit

Një person është zhdukur në Malësi të Re të Prizrenit. Ai vuan nga epilepsia . Njoftimi i policisë Prizren 15.05.2024 – NN. Ankuesja femër kosovare ka njoftuar...

Lajmet e Fundit