-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Lista e LDK-së në Suharekë

LDK-logo5-23Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK) në Suharekë në zgjedhjet e 3 nëntorit do të garojë me 34 kandidatë për Asamblenë Komunale. Bartës i listës do të jetë Hidajete Haliti.

 

 

 

Lista e kandidatëve të LDK-së për Kuvendin Komunal të Suharekës
1 Hidajete Haliti – Mjeke
2 Rexhep Kuqi – Mjek
3 Shefket Kolgeci – Stomatolog
4 Luljeta Baraliu – Ekonomiste
5 Ardian Shala – Mjek
6 Refki Gega – Jurist
7 Lira Mala – Profesoresh
8 Nexhat Ramadani – Teknolog
9 Nexhmedin Demiraj – Teknolog
10 Florije Bytyqi – Mesuse
11 Gezim Kryeziu – Arsimtar dhe Politikolog
12 Halil Morina – Profesor
13 Arlinda Bajraktari – Arsimtare
14 Avdyl Sopaj – Mjek
15 Milit Elshani – Mjek
16 Suada Berisha – Politikologe
17 Xhemajl Kabashaj – Inxhinjer i Bujqesis
18 Ramadan Shala – Profesor
19 Violeta Zeqiraj – Profesoresh
20 Vitor Markaj – Politikolog
21 Remzi Kololli – Teknolog
22 Valbone Vrella – Mesuse
23 Sami Jupaj – Arsimtar
24 Kushtrim Kicaj – Arkitekt
25 Zylfije Voci – Mesuse
26 Vesel Kryeziu – Profesor
27 Bujar Kabashi – Aktivist
28 Liridona Qarri – Prof e muzikes
29 Hazir Behluli – Stomatolog
30 Maksut Pirku – Profesor
31 Fatime Tafaj – Stomatologe
32 Milazim Zenelaj – Profesor
33 Xhavit Bytyqi – Teknik
34 Bashkim Haxhiaj – Aktivist

Më Shumë

Hasi-krahina e ndarë në dy shtete dhe e mbetur në varfëri

Krahina etno-gjeografike e Hasit, e quajtur ndryshe edhe si Hasi i Thatë, shtrihet rreth malit të Pashtrikut. Kufizohet me lumenjtë Drini i Bardhë e...

BQK thirrje për paratë e falsifikuara: Furnizim vetëm përmes bankave

Banka Qendrore e Kosovës nëpërmjet një komunikate për media ka bërë thirrje për kujdes të shtuar për qarkullimin e monedhave të falsifikuara. Thirrja e...

Lajmet e Fundit