18.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Lista e plotë e Nismës, 114 kandidatë

Limaj Nisma rahovecPartia më e re në Kosovë e formuar nga Fatmir Limaj dhe Jakup Krasniqi kanë krijuar listën e tyre për kandidim në këto zgjedhje të cilin gazeta Zëri ka arritur ta siguroj. Ajo përmbanë 114 kandidatë ndërsa bartës i saj është Fatmir Limaj i përcjellë nga Jakup Krasniqi.

FATMIR LIMAJ PRISHTINË
JAKUP KRASNIQI PRISHTINË
VALDETE BAJRAMI GJILAN
BILALL SHERIFI PRISHTINË
ZAFIR BERISHA PRIZREN
SELVIJE REXHEPI MOGILLË-VITI
IMRI ILAZI FERIZAJ
FITIM SELIMI LIPJAN
ALBULENA BALAJ PRIZREN
XHEVAT BISLIMI VËRBAN-VITI
SEJDULLAH HOXHA PRIZREN
ALBANA XHEMSHITI PRISHTINË
BEDRI STATOVCI PRISHTINË
MUHARREM KUÇI PRISHTINË
EDONA SHABANI VAROSH-FERIZAJ
IZET IBRAHIMI DRENAS
HAXHI SHALA PRISHTINË
SHUKRIJE BYTYQI SHKOZË-MALISHEVË
NEHAT MAXHUNI MAXHUNAJ-VUSHTRRI
SHEKIP FAZLIU SKENDERAJ
LUMTURIJE KRASNIQI PEJË
BAJRAM AJETI PODUJEVË
KRESHNIK CUKAJ PRISHTINË
SHUKRIJE HOTI GJAKOVË
SINAN ALIAJ PRIZREN
SABRI HAZIRI ZHABAR-MITROVIC
SHQIPE AHMETI DRENAS
BAJRAM HASANI GJILAN
BURIM BERISHA PEJË
ADILE NDRECAJ SUHAREK
RAMADAN KRASNIQI KLINË
FAZLI HOXHA CËRMJAN-GJAKOVË
XHEVAHIRE VLLASALIHU-ZHUNIQI PRISHTINË
AGIM ÇAKA BOB-KAÇANIK
REXHEP VRANJA HOGOSHT-KAMENIC
MERITA ZEQIRI-HAJRIZI LIPJAN
FEHMI HYSENAJ SHTIME
SADIK KRASNIQI RAHOVEC
FEXHRIJE KONUSHEVCI LLUGË-PODUJEVË
HESET SAHITI LIPJAN
BASHKIM MUSLIU SKENDERAJ
NERXHIVANE AZIZI SHTIME
FATBARDH GASHI PRISHTINË
MUSA SELIMI GJILAN
SHYHRETE GOSALCI PRISHTINË
SHABAN GOLLOPENI SUHAREK
FEIM MAZREKU PRIZREN
RREZARTË XHEMA DUBOC-VUSHTRRI
ISA XHEMAJLAJ DRENAS
SKENDER REÇICA PRISHTINË
ARTIZANE DUSHI PRISHTINË
FATMIR SUHODOLLI MITROVIC
BASHKIM BERISHA PRISHTINË
ANILA KASTRATI GJILAN
VALON RAMADANI FERIZAJ
MUSA FETAHAJ BANJË-ISTOG
AFERDITA GJONBALAJ-STUBLLA PRISHTINË
SHEMSI ILJAZI ZGATAR-DRAGASH
NAIM BOGUJEVCI F.KOSOVË
KRENARE BËRDYNA PRISHTINË
GASPËR DEMAJ STUBËLL-VITI
SKENDER SUSURI ZHUR
ANITA MULOLLI-VRAJOLLI PRISHTINË
ZENEL ELSHANI PRIZREN
ENVER HOTI CARRALLUK-MALISHEVË
ELFETE SELMANI MITROVIC
BETIM KASEMI PRIZREN
FATMIR BYTYQI SUHAREKË
SHQIPE GASHI SUHAREKË
ABDULLAH VOJVODA VUSHTRRI
BAHRI BEQIRI SKENDERAJ
ARTA DEMOLLI PRISHTINË
SAFET NISHEFCI PODUJEVË
NEXHAT ISUFI BLAC-DRAGASH
SHEFKIJE SHATRI PRISHTINË
FERIM GASHI PRISHTINË
GRANIT SHABANAJ DEÇAN
ARIFE MUJI PRIZREN
NASER MORINA GLLAREVË-KLINË
ESHREF VISHI KAQANIK
ARBENITA HASANI-RRUSTEMI MITROVIC
FADIL LUBENIQI TOMOC-ISTOG
MUSLI MUSLIU RASKOV-OBILIQ
NEVRIJE SEJDIU PRISHTINË
ISMAJL NEZIRI FERIZAJ
IBISH AVDYLI GJAKOVË
FLORIJE KADRIU PRISHTINË
ARMIR VUQITËRNA RAHOVEC
NAHIT THAQI PRIZREN
GASHI VALDETE PRISHTINË
MITAT KARAHODA PRIZREN
BEQIR HAMIDI PRISHTINE
LUMNI ZEJNULLAHU PRISHTINË
VISAR TAHIRI PRISHTINË
PETRIT GASHI LLAPUSHNIK-GLLOGOC
MILAZIM XANI FUSHË KOSOVË
EGZON GASHI BUQAN-PEJË
SELAMI RAMADANI GJILAN
SHEMSI ELEZI GLLOGOC
FATMIR HALILI DRAGASH
FETART VESELI RAHOVEC
ISLAM KRASNIQI PRISHTINË
SKENDER KAFEXHOLLI PRISHTINË
BLERIM GASHI SIBOFC-OBILIQ
ISA MORINA RAHOVEC
MUHAMET SHALAJ HAS – PRIZREN

NISMA11111-1400264826

Më Shumë

Ballkani dhe Prishtina luftojnë sot për trofeun e Kupës së Kosovës

Pasi fitoi titullin e kampionit, Ballkani do të synojë që ta pasurojë sezonin edhe me një trofe tjetër. Skuadra e Ilir Dajës do të...

Mbi një mijë gjoba trafiku të shqiptuara në Kosovë në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës në 24 orët e fundit ka shqiptuar 1 mijë e 609 gjoba trafiku. Ndërkaq në raportin 24 orësh të policisë, figuron se...

Lajmet e Fundit