13.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Sejdiu nuk përfshihet në listën e LDK-së

FatmirSejdiu-ldkIsh-lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Fatmir Sejdiu, ka kërkuar nga udhëheqja aktuale e LDK-së që të mos përfshihet në listën për deputetë për zgjedhjet e përkohshme parlamentare, që do të mbahen më 8 qershor.

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka thënë se e ka kontaktuar Sejdiun, por ai sot ka kërkuar që të mos përfshihet në listën për deputetë, derisa të kthehet nga një udhëtim zyrtar. Mustafa ka thënë se do ta shohim vullnetin e tij, pasi të kthehet nga udhëtimi zyrtar.

“Nëse ka ai vullnet që të përfshihet në listë, ne kemi lënë hapësirë për të, por çdo gjë varet nga vendimet e tij”, ka thënë Mustafa, pasi ka treguar se Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, me unanimitet të plotë, pa asnjë votë kundër, e ka miratuar listën e kandidatëve për deputetë të Kuvendit të Kosovës./Epoka e RE/

Më Shumë

Policia shqipton 1.566 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1566 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Filloi dezinsektimi i zonave endemike në Malishevë

Në kuadër të zbatimit të strategjisë nacionale për parandalimin dhe luftimin e Etheve Hemorragjike Krime Kongo (EHKK), sot, Komuna e Malishevës, ka filluar me...

Lajmet e Fundit