19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Liverpooli e nxjerr në shitje Firminon

Roberto Firmino do të largohet nga Liverpooli pas shtatë vjetësh qëndrim në “Anfield”. Sulmuesi brazilian iu bashkua gjigantëve anglezë në verën e vitit 2015 nga Hoffenheim për 41 milionë euro dhe që nga ajo kohë ka qenë një futbollist shumë i rëndësishëm.

Por vitin e fundit braziliani ka humbur vendin e titullarit dhe tanimë është futur në vitin e fundit të kontratës me “The Reds”. Gjiganti anglez i ka ofruar rinovimin, por Firmino e ka refuzuar atë pasi dëshiron një aventurë të re. 30-vjeçari është nxjerr në shitje nga “The Reds” pasi duan të fitojnë diçka nga largimi i tij në janar, pasi në verë do ta humbasë falas.

Reprezentuesi brazilian ka tre opsione për ta vazhduar karrierën e tij, në Spanjë, në Itali apo një rikthim në Gjermani.

Më Shumë

Shpallet konkursi për regjistrimin e nxënësve në Shkollën e Muzikës “Lorenc Antoni” në Prizren

Shkolla e Muzikës “Lorenc Antoni” në Prizren ka shpallur konkursin për regjistrimin e nxënësve të rinj për vitin shkollor 2024/2025. Të gjithë nxënësit që kanë...

Broja: Dua që emri im të mos harrohet kurrë

Sulmuesi Armando Broja është një nga lojtarë më të mirë që ka Kombëtarja e Shqipërisë. Sulmuesi i Shqipërisë, në një intervistë për “Gazetta dello...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit