25.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Malazezët e Kosovës me listë të përbashkët në zgjedhje

Zgjedhjet-ksPartia Demokratike Malazeze dhe Partia e Malazezëve të Kosovës do të formojnë një listë të përbashkët me të cilën do të marrin pjesë në zgjedhjet e 3 nëntorit.

Këtyre grupeve politike do t’u bashkohen edhe dy ose tri parti politike të cilat tubojnë boshnjakët me prejardhje nga Mali i Zi.

Emri i listës do të jetë: “Diaspora e Bashkuar e Malit të Zi”. Kështu njofton sot gazeta kryesore e Malit të Zi, “Pobjeda”

Më Shumë

Vdes një 23-vjeçar pas një vetaksidenti në Studeqan të Suharekës

  Një 23-vjeçar ka vdekur pas një vetaksidenti në fshatin Studeqan të Suharekës. Lajmin për Klankosova.tv e ka konfirmuar udhëheqësi i i zyrës së operatives në...

Ronaldo pritet të qëndrojë në United, klubi kërkon edhe transferimin e Kalajdzic-it

Duket se po ndodhin shumë gjëra me Manchester United për momentin, sipas raporteve të ndryshme –largimi i Cristiano Ronaldo-s nuk është opsion. Edhe pse Ronaldo...

Lajmet e Fundit