1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Malisheva dhe Feronikeli për vazhdimësi të rezultateve të mira, formacionet zyrtare

Malisheva dhe Feronikeli janë përballë njëra tjetrës në kuadër të xhiros së pestë në BKT Superligë.

Dy skuadrat e kanë nisur mirë deri më tani, ku Malisheva ndodhet në vendin e katërt me shtatë pikë, derisa Feronikeli një pozitë më poshtë me një pik më pak.

Si skuadra e Arsim Thaqit ashtu edhe ajo e Faruk Elshanit janë duke kaluar një moment të mirë dhe synojnë vazhdimësinë e rezultateve të mira.

Takimi do të zhvillohet në stadiumin e qytetit në Malishevë, derisa pritet të jetë mjaftë interesant.

Formacionet zyrtare:

Malisheva: Gashi, Pira, Kryeziu, Xhaka, Dumani, Vitija, Buriq, Pefqeli, Yoan Oliver, Hyseni H., Stullqaku.

Feronikeli: Shakiqi; Lladrovci, Bejta, Pllana, Kastrati; Maliqi, Shabani, Elshani; Ahmeti, Gashi, Qorri.

/Telegrafi/

Më Shumë

Policia identifikon të dyshuarat e kërkuara për vjedhjen e një telefoni në Prizren

Policia e Rajonit të Prizrenit ka njoftuar se të dyshuarat për vjedhjen e një telefoni në një dyqan në Prizren, janë lajmëruar në stacion...

Mot i vranët e me reshje bore sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë dites do të mbajë mot i vranët dhe me kushte për reshje bore. Sipas IHMK-së,...

Lajmet e Fundit