7.8 C
Prizren
E diel, 17 Tetor, 2021

Quni: LDK-ja po rikthehet në Prizren

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, shprehet i bindur se subjekti i tij politik do të rikthehet më 18 tetor në Prizren.

Ai tregon se gjatë vizitave nëpër fshatra e lagje të këtij qyteti, ka marrë mbështetje nga qytetarët.

“Çdo ditë po rritemi, prandaj LDK-ja do të rikthehet në këto zgjedhje në Prizren”, tha Quni.
Ai, tregon për gjendjen që ka parë nga afër me të cilat po ballafaqohen qytetarët.

“Lista e nevojave imediate është e gjatë. Por, nuk ka problem pa zgjidhje. Duhet vetëm durim e vullnet. Të dyja këto i kam. Kam edhe ekipin e profesionistëve më të mirë, e më kompetent për secilin dikaster.

“Do ti rregullojmë çfarë kanë prishur, do të ndërtojmë çfarë nuk kanë ndërtuar. Këta që qeverisen deri tash, ju kanë zhgënjyer shumë. E kam parë dhe vetë gjendjen e keqe në të cilën ju kanë lënë. Dështimin e tyre e kam pasqyruar e dokumentuar me fotografi. Por, më nuk kemi kohë të merremi me ta. Koha tyre po mbaron, e jona po fillon”

“Premtimin tuaj se do të jeni përkrahë për ta bërë ndryshimin e madh, e kam motiv për ta nisur e mbaruar ditën me energji pozitive e elan për punë”.

“Ju do të jeni në qendër të qeverisjes time. Ju do të bëheni pjesë e vendimmarrjes. Unë nuk ua mbylli derën, nuk fyej as nuk injoroj. Unë do të ju vlerësoj e do të bashkëpunoj me ju, me grupe interesi, shoqëri civile e iniciativa qytetare”.

“Unë do të jem i hapur dhe i përkushtuar për secilën lagje e secilin fshat, për të gjithë qytetarët pa dallim etnie, feje e orientimi politik”.

“Diversiteti dhe harmonia kulturore, e bënë Prizrenin qytetin më unik në Kosovë e më gjerë. Kjo është vlerë e jona kombëtare me të cilën mburremi e krenohemi”.

“Trashëgimia kulturore e historike dhe gjeografia e veçantë natyrore, do të jenë prioritet e mia për ta bërë Prizrenin qendër turistike më të vizituarën në rajon”.

“Prizreni meriton të qeveriset mirë”.

“Ejani të gjithë të bëhemi bashkë për ndryshim”.

 

Më Shumë

Malishevë/ Paditësi thotë se kur ishte duke e lavruar arën, erdhi i padituri dhe i tha se tokën e ka blerë nga djali i...

Paditësi Sali Hoti deklaroi se teksa ishte duke lavruar arën, ishte afruar këtu i padituri Arton Hoti, i cili i kishte thënë se tokën...

Totti: Nga Roma do të isha larguar vetëm për Real Madridin

Legjenda e Romës, Francesco Totti, ka theksuar se gjiganti spanjoll Real Madridi është klubi i vetëm për të cilin do ta kishte lënë Romën. Historia...

Dy të vdekur dhe 14 raste të reja me COVID-19

Janë regjistruar 14 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërsa janë regjistruar dy vdekje. Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë janë...

Totaj tregon se si e ka planifikuar ta bëjë rregullimin urbanistik në Prizren

Kandidati i PDK-së në garë për të parin e Prizrenit, Shqir Totaj, ka treguar planin e tij se di do ta vë në zbatim...

Kate Upton djeg rrjetin në të brendshme

Kate Upton ka riafirmuar statusin e një seksbombe derisa ka treguar asetet e saj të famshme në të brendshme të kaltra Muajin e kaluar, ajo...

“Tentova të vrisja veten”/ Arjola Demiri: Përveçse më tradhtonte, burri edhe më rrihte

Duket se martesa i ka lënë plagë të hapura ende aktores Arjola Demiri, e cila ka rrëfyer sërish me banorët e Big Brother. Arjola sot...

Wilder pezullohet nga boksi për gjysmë viti për shkak të nokautit brutal nga Fury

Deontay Wilder është goditur me një pezullim mjekësor gjashtë mujor pas humbjes së tij me nokaut nga Tyson Fury në Las Vegas, një goditje...

Prizren/Propozohen dhjetë dëshmitarë të rinj në gjykimin e ish-pjesëtarit të UÇK-së, i akuzuar për krime lufte

Në gjykimin ndaj të akuzuarit Remzi Shala, i cili në Gjykatën Prizrenit po gjykohet për krime lufte ndaj popullatës civile sot janë shqyrtuar propozimet...

Përmbytjet në Kinë: Gati 2 milionë të zhvendosur në provincën Shanxi

Më shumë se 1.76 milion njerëz janë prekur nga përmbytjet e mëdha në provincën Shanxi të Kinës, sipas mediave lokale. Shiu i rrëmbyeshëm javën e...

Më 18 tetor të mos mbahet mësimi, të dezinfektohen shkollat, thotë SBASHK-u

SBASHK-u ka kërkuar që më 18 tetor, e hënë, të mos mbahet mësimi nëpër shkolla, por kjo ditë të shfrytëohet për dezinfektimin e tyre...

Pranon fajësinë polici që akuzohet se rrahu dy persona në stacionin policor në Malishevë

Zyrtari policor, Mehdi Hoxha, ka pranuar fajësinë se rrahu të dëmtuarit Safet dhe Artan Suka në stacionin policor të Malishevës në dhjetor të 2018-ës. Pranimin...

Abaz Ademi i Vakatit mbështet kandidatin e LDK-së për kryetar të Prizrenit

Numri 2 i listës Vakat, Abaz Ademi i është bashkuar ekipit të kandidatit të LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni. “Jam i lumtur që...

Migjeni në madhështinë e fjalës

Tetori i Dritëroit, është edhe tetori i Migjenit – është shprehur Moikom Zeqo – sepse poetët janë peshorja e botës dhe universit. Kjo datë që...

Policia e Kosovës shqipton mbi 400 gjoba për mosrespektim të masave

Policia e Kosovës po vazhdon që të shqiptojë gjoba për qytetarët të cilët nuk po i respektojnë masat antiCOVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit ka...

4 të shëruar dhe asnjë rast i ri me covid sot në Malishevë

Në 24 orët e fundit, në territorin e Komunës së Malishevës, katër persona janë shëruar nga Covid-19, dhe nuk është regjistruar asnjë rast i...

Antonio Conte i interesuar të bëhet trajner i Newcastle United

Antonio Conte thuhet se është i hapur që të rikthehet në Premier League si trajner. Conte kuptohet se është i interesuar për kushtet financiare në...

Lajmet e Fundit