37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Malisheva në barazh: Arsim Thaçi thotë se luajtën nën presion ndaj Dukagjinit

Malisheva do të luajë në barazh, për të tentuar qëndrimin në BKT Superligën e Kosovës, pas barazimit pa gola me Dukagjinin.

Malishevasit nuk ia dolën të merrnin fitore në shtëpi ndaj skuadrës nga Klina, ndërsa tani u duhet të luftojnë edhe më shumë për të vazhduar garimin në elitën e futbollit kosovar.

Pas ndeshjes, trajneri Arsim Thaçi ka thënë se ata kishin presion të lartë, gjë që i pengoi të arrinin fitore.

“Normal që nuk është e lehtë ta udhëheqësh një skuadër si trajner, por nuk është e lehtë as për lojtarët”, ka deklaruar fillimisht ai pas ndeshjes për Art Sport.

“Kemi qenë në presion. Dukagjinit i është dashur barazimi dhe e ka pasur më të lehtë se ne që e kemi ndjekur fitoren. E përgëzoj çdo lojtar për angazhimin”.

“E kemi edhe një ndeshje tjetër për ta siguruar qëndrimin në Superligë dhe do të mundohemi të japim më të mirën”, ka shuar më tej Thaçi. /Telegrafi/

Më Shumë

SBAShK-u, ultimatum qeverisë: Nëse nuk uleni për dialog, greva fillon nga 24 gushti

Nënkryetarja e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Vjollca Shala, ka thënë se procesi i fillimit mësimor varet nga Qeveria e...

Rahovec/ I mituri dyshohet se ka dhunuar një vajzë të mitur

Policia e Kosovës ka arrestuar në Rahovec një të mitur nën dyshimin se ka dhunuar një vajzë të mitur. Sipas njoftimit të policisë të premten,...

Sonte nis Beerfest

Lajmet e Fundit