7.8 C
Prizren
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Malisheva shkarkon trajnerin Thaqi

Skuadra e Malishevës ka njoftuar se e ka shkarkuar trajnerin, Arsim Thaqi.

Ky shkarkim vjen pas rezultateve jo të mira që ka marrë skuadra e Malishevës në shtatë javët e para të Superligës së Kosovës në futboll.

“FC Malisheva ka vendosur të liroj nga detyra trajnerin Arsim Thaqi pas asaj që ka qenë një fushatë kryesisht zhgënjyese për klubin këtë sezon. Në emër të të gjithëve në FC Malisheva, shprehim mirënjohje për trajnerin Thaçi  për të gjitha përpjekjet e tij gjatë kohës sa ishte me klubin”, thuhet në njoftimin e klubit. Ndeshjen e fundit si trajner i Malishevës, Thaqi e humbi nga Prishtina me rezultat 4-2.

Më Shumë

Shtyhet mbledhja e Komisionit për Trustin

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere ka marrë vendim që mbledhja të shtyhet pas seances së Kuvendit të Kosovës, ose në një ditë tjetër...

Sigal Prishtina e mposht Ponte Prizrenin, në gjysmëfinale ballafaqohet me Golden Eagle Yllin

Sigal Prishtina është në gjysmëfinale pasi e ka mposhtur Ponte Prizrenin me rezultat 77:88. Në këtë fazë skuadra nga kryeqyteti do të ndeshet me Golden...

Pjetër Bogdanit

Lajmet e Fundit