16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Malishevë – 13 persona grumbullohen në një lokal, ndërhyn policia

Policia e Kosovës i ka ndaluar 13 burra të cilët ishin mbledhur në një lokal, duke mos respektuar kështu vendimin e qeverisë për karantinë, për shkak të coronavirusit.Rasti ka ndodhur në fshatin Balicë të Malishevës, mbrëmë rreth orës 20:50.

PK-ja njofton se me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt përveç pronarit të lokalit i cili është dërguar në mbajtje.

Që nga dje, me 15 prill në Kosovë kanë hyrë në fuqi masa të reja të qarkullimit, ku qytearëve u lejohet që të dalin jashtë shtëpive të tyre, ppër vetëm gjysmë ore në ditë.Deri më tani, sipas IKShPK-së, në Kosovë janë konfirmuar 423 raste me COVID-19, 71 të shëruar dhe 9 vdekje.

Më Shumë

Kurti në Dragash: Dhuna brutale erdhi nga ekstremistët e dirigjuar nga Beogradi

Kryeministri Albin Kurti gjatë qëndrimit në komunën e Dragashit, duke lavdëruar bashkëjetesën etnike atje, është pyetur nga gazetarët edhe për akuzat që erdhën nga...

Mot me diell sot, pasdite ka mundësi të bie shi

Sot do të mbajë mot me shumë intervale me diell, mirëpo pasdite ka mundësi për riga lokale shiu, sidomos përreth viseve malore. Prishtina Weather njofton...

Lajmet e Fundit