31.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Malishevë – 13 persona grumbullohen në një lokal, ndërhyn policia

Policia e Kosovës i ka ndaluar 13 burra të cilët ishin mbledhur në një lokal, duke mos respektuar kështu vendimin e qeverisë për karantinë, për shkak të coronavirusit.Rasti ka ndodhur në fshatin Balicë të Malishevës, mbrëmë rreth orës 20:50.

PK-ja njofton se me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt përveç pronarit të lokalit i cili është dërguar në mbajtje.

Që nga dje, me 15 prill në Kosovë kanë hyrë në fuqi masa të reja të qarkullimit, ku qytearëve u lejohet që të dalin jashtë shtëpive të tyre, ppër vetëm gjysmë ore në ditë.Deri më tani, sipas IKShPK-së, në Kosovë janë konfirmuar 423 raste me COVID-19, 71 të shëruar dhe 9 vdekje.

Më Shumë

Dënimi i Pjetër Shalës nga Gjykata Speciale: Shkelje e Drejtësisë Ndërkombëtare

Av. Gent Gjini Që nga fillimi i themelimit të saj, ka qenë e qartë se kjo Gjykatë Speciale do të sillte padrejtësi për faktorin shqiptar....

Seanca e Kuvendit të Prizrenit dështon për shkak të mungesës së kourumit, pikat shtyhen për shtator

Seanca e Kuvendit të Prizrenit ka dështuar për shkak të mungesës së kourumit. Kryesuesja e Kuvendit, Antigona Bytyqi, konstatoi se vetëm 12 kuvendarë iu përgjigjën...

Lajmet e Fundit