15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Malishevë, vrasje në tentativë

ArmaaaaPolicia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar pasi i njëjti pas një mosmarrëveshje ka shtënë me armë zjarri në drejtim të viktimës. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Llozicë të Malishevës.

Njësiti policor nga i dyshuari ka konfiskuar armën e llojit “Vzor “e cal. 7.65 mm me dy karikator dhe shtatë fishekë.

Nuk raportohet për të lënduar. Me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Më Shumë

Deputeti i VV-së: Jemi gati për shpërbërje – Veç me PDK-në s’mund ta shpërndajmë Kuvendin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, thotë  se nëse nuk ka unifikim të spektrit opozitar, shpërndarja e Kuvendit të Kosovës është e vështirë të...

Emily ”çmend” ndjekësit me pozat në bikini

Aktorja e “Gone Girl”, Emily Ratajkowski ka marrë vëmendjen e fansave me fotografitë e fundit të publikuara në Monaco. Ratajkowski kishte veshur një bikini të...

Lajmet e Fundit