7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Manchester United ringjallë interesin për Adrien Rabiot

Manchester United thuhet se ka vazhduar të monitorojë mesfushorin e Juventus-it, Adrien Rabiot, pas përpjekjeve të fundit të dështuara për të nënshkruar me lojtarin.

“Djajtë e Kuq” janë lidhur me Rabiot në më shumë se një rast në vitet e fundit, por kurrë nuk kanë arritur të arrijnë një marrëveshje me francezin.

Çështjet me agjenten e Rabiot dhe kërkesat e tij për paga kanë bërë që marrëveshjet të dështojnë për 28-vjeçarin, i cili mbetet i rregullt në skuadrën e Juventus-it nën drejtimin e Massimiliano Allegri-t.

Man United ishte një nga klubet e lidhur me Rabiot në janar, kur ai kishte vetëm gjashtë muaj të mbetur nga kontrata e tij.

Kjo erdhi pasi marrëveshja e klubit për të blerë Rabiot për 15 milionë paund në verën e kaluar dështoi, për shkak të kërkesave të tij astronomike për paga, duke çuar në nënshkrimin e Casemiro.

Më pas, pas një sezoni të shkëlqyer me ngjyrat e bardhezinjëve, ku Rabiot shënoi 11 gola, ai zgjati kontratën e tij në Torino në qershor.

Megjithatë, kjo marrëveshje e re zgjat vetëm deri në verën e ardhshme, që do të thotë se mund të ketë një përsëritje të thashethemeve nga janari, ku United mund të përpiqet të bjerë dakord për një parakontratë me Rabiot.

“CalcioMercato” pretendon se United është “gjithmonë në gjurmët e tij” dhe mund të rihyjë në treg për të kur të rihapet dritarja e transferimeve.

Rabiot është tani në sezonin e tij të pestë në “Allianz Stadium”, ku ai ka fituar titullin e Serie A, si dhe Kupën e Italisë.

Performancat me Juventus-in në tre vitet e fundit kanë bërë që Rabiot të bëhet i rregullt edhe në kombëtaren franceze, dhe ai shënoi në fitoren e tyre rekord 14-0 ndaj Gjibraltarit javën e kaluar.

“Manchester Evening News” beson se mesfusha qendrore është një nga katër fushat që klubi anglez po i jep përparësi kur bëhet fjalë për forcimin në tregun e transferimeve. Albanian Post

Më Shumë

Tupja: Shqipja një nga 3 gjuhët më të vjetra në botë, rrezikon zhdukjen si latinishja dhe greqishtja e lashtë

Përkthyesi dhe shkrimtari i njohur Edmond Tupja deklaron se gjuha shqipe është një nga 3 gjuhët më të vjetra. I ftuar në “Mes dy botëve”...

Gjetja e substancës narkotike në automjetin në autostradën e Prizrenit

Rreth rrotullimit në hyrjen e autostradës në Prizren,  rreth orës 00:05, gjatë një kontrolli të kryer në automjetin e një mashkulli të dyshuar nga...

Lajmet e Fundit