0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Maradona shtrihet në spital

Legjenda e futbollit argjentinas, Diego Maradona, është shtruar në spital. Mjeku personal i tij, Leopoldo Luque, ka njoftuar se pacienti i tij ka probleme me frymëmarrjen mirëpo nuk është bërë e ditur nëse është i infektuar me koronavirus.

Maradona, që ka mbushur 60 vjet të premten, është pranuar në klinikën e qytetin La Plata, disa kilometra nga Buenos Aires.

Ylli i dikurshëm i futbollit argjenitas ishte izoluar javë më parë pasi që kishte pasur kontakte me një person të infektuar me COVID-19.

Më Shumë

Malisheva prezanton dy futbollistë të rinj

Duke e shfrytëzuar afatin kalimtar të janarit Malisheva ka afruar edhe dy futbollistë të tjerë. Për afrimet ka njoftuar vetë klubi nga qyteti me...

Murti: Paga mesatare në sektorin publik, gati dyfish sa ajo në sektorin privat

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka folur sot para Komisionit për Buxhet, ku e ka adresuar çështjen e koificientit dhe pagave. Ai ka folur edhe...

Lajmet e Fundit