25.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Maturantët e Gjimnazit “Jeta e Re” në Suharekë dhurojnë gjak(Foto)

Në Gjimnazin “Jeta e Re “ të Suharekës, sot ka filluar aksioni vullnetar për dhurimin e gjakut.

Përfaqësues të Qendrës Kombtare të Kosovës për transfuzion, thonë se ky aksion po organizohet nëpër institucione të ndryshme dhe gjaku i grumbulluar do të përdorët për nevoja të QKUK-së.

“Aksioni sot po organizohet me maturantët e gjimnazit “Jeta e re” dhe interesimi i nxënësve është i madh dhe sa herë që jemi në këtë Qender shkollore ndjehemi mirë dhe të mirëpritur”, thot Melania Gjocaj, menagjere për promovim dhe informim. Aksioni do të vazhdojë edhe në shkollat tjera të Komunës së Suharekës.- njofton Zyra për Informim në Komunën e Suharekës.

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall një vend të lirë për mësimdhënës/e të gjuhës angleze

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall të lirë këtë vend pune: Një mësimdhënës ose mësimdhënëse të gjuhës angleze, me normë të plotë, për një periudhë njëvjeçare dhe me...

Konjufca: E kemi vërejtur nga fillimi se Lajçak-u mbron pozicionin e Serbisë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se deklarimet e kryeministrit Albin Kurti, ditë më parë se emisari i Bashkimit Evropian për...

Lajmet e Fundit