8.8 C
Prizren
E hënë, 22 Nëntor, 2021

Mauricio Pochettino i gatshëm të largohet nga PSG dhe të bëhet trajner i Manchester United

Mauricio Pochettino është i gatshëm të largohet nga Paris Saint-Germain dhe të bëhet trajneri i ri i Manchester United pas shkarkimit të Ole Gunnar Solskjaer.

Norvegjezi u lirua nga detyrat e tij të dielën, një ditë pas humbjes poshtëruese 4-1 nga Watfordi, dhe dha një intervistë të fundit emocionale për MUTV.

Michael Carrick, pjesë e ekipit të trajnerëve në United që nga pensionimi i tij në vitin 2018, do të marrë drejtimin e skuadrës për një periudhë të përkohshme.

Thashethemet kanë qarkulluar se me kë dëshiron Unitedi të zëvendësojë Solskjaerin dhe sipas shumë mediave, Pochettino është objektivi kryesor i Djajve të Kuq.

Dhe Daily Mail thotë se ai do të ishte i gatshëm të rikthehej në futbollin anglez me Unitedin që ka një interesim të madh në të.

Pochettino mori drejtimin e PSG-së në fillim të këtij viti dhe nënshkroi një kontratë të re deri në vitin 2023.

Sidoqoftë, ai thuhet se është i përgatitur të largohet nga Parc des Princes përpara se të skadojë ajo marrëveshje – pasi nuk është i lumtur në kryeqytetin francez.

Familja e 49-vjeçarit është ende e vendosur në Londër pas qëndrimit të tij në Spurs dhe ai është duke banuar në një hotel në Paris.

PSG aktualisht është nëntë pikë përpara në krye të Ligue 1, por Pochettino thuhet se është i frustruar me egot e mëdha në skuadrën e tij.

Ai ishte një nga emrat në listë për të marrë drejtimin e Unitedit në dhjetor të vitit 2018 kur Jose Mourinho u shkarkua. United emëroi Solskjaerin si strateg të përkohshëm dhe më pas i dha atij kontratë afatgjate.

Sir Alex Ferguson besohet se e sheh argjentinasin si kandidatin e preferuar përpara emrave si Zinedine Zidane, Brendan Rodgers, Erik ten Hag dhe Ralf Rangnick. /Telegrafi/

Më Shumë

Quni ‘nuk ka kohë’ të merret me deklaratat e Haxhi Avdylit

Kreu i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, deputeti Anton Quni ka thënë se “nuk ka kohë” të komentojë deklarimet e Haxhi...

Burri rreh gruan në Rahovec, ajo merr fëmijët e shkon tek familjarët e vet

Një person është arrestuar nga Policia e Kosovës, pasi që i njëjti dyshohet se ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij duke i shkaktuar lëndime,...

Ankesa e PDK-së në Dragash, PZAP urdhëron KQZ-në të mos i përfshijë në rezultat votat me postë

Paneli Zgjedhor për ankesa dhe Parashtresa e ka pranuar si të bazuar ankesën e kandidatit për kryetar të Komunës së Dragashit nga radhët e...

Bordi i Man Utd ka shkarkuar Solskjaerin, pritet vetëm zyrtarizimi nga klubi anglez

Bordi drejtues i Manchester Unitedit thuhet se ka marrë vendim gjatë të shtunës mbrëma për ta shkarkuar trajnerin Ole Gunnar Solskajer. Humbja e fundit turpëruese...

Flasin nga Qendra Tregtare në Prizren pas rrahjes ku mbetën të lënduar tre persona

Në mëngjesin e ditës së  dielw ndodhi një incident i rëndë në një qendër tregtare në Prizren. Në qendrën tregtare “Galeria Shopping Mall”, sigurimi bëri...

Kryen dhunë në familje, 30 ditë paraburgim ndaj dy të dyshuarve në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren u ka caktuar masën e paraburgimit dy personave me iniciale të njëjta, XH.N., pasi dyshohen se në raste të ndryshme...

SBAShK-u pas miratimit në parim të Projektbuxhetit: Greva përshkallëzohet në dhjetor nëse vazhdon injorimi i kërkesave

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK) ka paralajmëruar përshkallëzim të masave sindikale pas datës 4 dhjetor nëse Qeveria e Kosovës dhe...

Rudigeri si transfer i lirë te Reali?

Mbrojtësi i Chelsea-s, Antonio Rudiger, është i hapur që të kalojë te Real Madridi gjatë verës si transfer i lirë. Kontrata e tij me të...

Lustruesi i këpucëve në Prizren që di më shumë se dhjetë gjuhë

Rifet Laroshin të gjithë e njohin në Prizren. Ai qysh në fëmijëri kishte dëshirë të mësonte gjuhë të huaja, prandaj iu përvish punës shumë shpejt. Laroshi...

Italia zhgënjen dhe mbetet në play-off, Zvicra në Botëror

Kthehet makthi i Italisë për t’u kualifikuar në Botëror. Ashtu si përpara Botërorit në Rusi 2018 kur me Ventura, në playoff ndaj Suedisë, skuadra...

Prizren:Vrasja për 20 euro borxh, vëllai i të akuzuarit sillet në Gjykatë i shoqëruar nga Njësia Speciale

Eksperti i mjekësisë ligjore, Musa Gashi tha se trupin e të ndjerit Sh.K e kanë përshkuar 6 predha dhe se në trup të të...

Kandidati i PDK-së në Dragash që humbi pas numërimit të votave të diasporës do të ankohet në PZAP

Votat e diasporës të cilat kanë filluar të numërohen pasditen e së martës, kanë përmbysur rezultatin në komunën e Dragashit ku po printe Partia...

Zyrtare: Man United shkarkon Solskjaerin nga posti i trajnerit

Manchester United ka njoftuar se Ole Gunnar Solskjaer është larguar nga posti i trajnerit. Nëpërmjet një komunikate të klubit, Manchester United ka zyrtarizuar largimin e...

Vdes një person pasi ra në një humnerë në Prevallë

Ka vdekur një person, pasi i njëjti sot gjatë ditës ka rënë në një humnerë në Prevallë. Rastin për Express e ka konfirmuar zëdhënësi i...

Bizneset paralajmërojnë protesta, s’do të respektojnë asnjë masë të re

Moslirimi i masave nga ana e Qeverisë dhe mungesa operimit të plotë të bizneseve, ka bërë që këto të fundit të drejtojnë akuza në...

Biden rifillon punën, pasi i dha përkohësisht kompetencat presidenciale Harrisit

Shtëpia e Bardhë njoftoi se presidenti amerikan, Joe Biden ka rifilluar punën pas një vizite mjekësore që zhvilloi më herët gjatë ditës, çka bazuar...

Lajmet e Fundit