14.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Mbi 2,200 tiketa janë shqiptuar për shkelësit e masave antiCovid

Policia e Kosovës ka shqiptuar 2,221 tiketa në bazë të ligjit anti-COVID, në 24 orët e fundit në tërë Kosovën.

Sipas njoftimit të Policisë, gjatë 24 orëve të fundit janë shqiptuar edhe 1,527 tiketa trafiku për kundërvajtësit në komunikacion.

Në Kosovë, gjatë 24 orëve të fundit kanë ndodhur 57 aksidente trafiku, prej të cilave 38 me dëme materiale dhe 19 me të lënduar.

Më Shumë

Lajmet e Fundit