17.8 C
Prizren
E shtunë, 11 Shtator, 2021

Gjendet një granatë në Shajnë të Dragashit

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një kosovar nga fshati Shajnë i Dragashit ka informuar se në bjeshkët e fshatit kishte hasur në një granatë, raporton PrizrenPress

Njësia policore ka bërë sigurimin e vendin të ngjarjes dhe janë në pritje të njësia për deminim.

Më Shumë

MAShTI publikon rezultatet e Provimit Shtetëror të Maturës, kalueshmëria 51.23 përqind

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), ka publikuar rezultatet e Provimit Shtetëror të Maturës të afatit të dytë, të cilit i janë...

Refugjatët sirianë u torturuan dhe u përdhunuan kur u kthyen në atdhe: Amnesty

Refugjatët sirianë që u kthyen në atdhe iu nënshtruan torturës, ndalimit dhe zhdukjes nga forcat e sigurisë, ka thënë Amnesty International, duke u bërë...

Kështu mund të aplikoni për shtesat prej 170 euro për lehonat dhe fëmijët

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka shpjeguar mënyrën se si mund të aplikohet për shtesat prej 170 euro për lehonat dhe...

Sot në Tetovë marshohet në nder të viktimave nga zjarri në spital

Në rrjetin social “Facebook”, Ballistët kanë bërë të ditur se pas namazit të Xhumasë në ora 13:30 nga sheshi Iliria do të marshohet në...

Aprovohet propozimi për ekspertizë të ndërtimtarisë në gjykimin ndaj inspektorit në Prizren

Në gjykimin ndaj Nexhmedin Musliut, i cili në Gjykatën e Prizrenit po gjykohet për keqpërdorim të pozitës zyrtare, sot është aprovuar propozimi për një...

Kosova luan sot ndeshjen e madhe kualifikuese ndaj Spanjës

Përfaqësuesja e Kosovës është nikoqire e Spanjës në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet në Kupën e Botës “Katar 2022”. Dardanët janë gati për ndeshjen e...

Quni: Qendra Sportive “Sezair Surroi” në Prizren është ngulfatur nga gërmadhat

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka vizituar sot Qendrën Sportive "Sezair Surroi" të këtij qyteti. “Si në shumë dështime të tjera,...

151 pacientë me Covid-19 të shtrirë në spitalin e Prizrenit

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se sot në klinikat COVID dhe spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 1...

Prizren, blenë gjësende në market me para të falsifikuara

Policia e Kosovës ka njoftuar se në një market në Prizren, një person dyshohet se ka blerë gjësende me para të falsifikuar, raporton PrizrenPress Njësitë...

Quni dëgjon hallet e banorëve të Kabashit

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, në kuadër të parafushatës ka vizituar fshatin Kabash të Hasit. Ai ka dëgjuar nga afër hallet...

Ndahet nga jeta Jean-Paul Belmondo, ‘Zhos Profesionisti’ i shqiptarëve

Ka ndërruar jetë aktori i famshëm francez Jean-Paul Belmondo. Aktori i njohur gjerësisht për shqiptarët në rolin ‘Zhos Profesionisti’ ka ndërruar jetë ditën e sotme...

173 pacientë po marrin trajtim mjekësor për COVID-19 në spitalin e Prizrenit

Në klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme 1,174 pacientë po marrin trajtim mjekësor nga COVID-19, 1,054 nga ta janë të konfirmuar me COVID-19, 1017...

Në Vërmicë kapen 9 kilogram kokainë

Policia e Kosovës në bashkëpunim me Doganën kanë kapur rreth 9 kilogramë substancë narkotike, që dyshohet të jetë kokainë. Sipas njoftimit, droga është zënë në...

Ky pritet të jetë formacioni i Kosovës ndaj Greqisë

Kosova do të përballet me Greqinë në ndeshjen e katërt kualifikuese të Grupit B për Kupën e Botës. Pas dy humbjeve radhazi, Dardanët janë rikthyer...

Javë e zezë në Kosovë, 171 përsona vdesin nga koronavirusi

E hënë 30 gusht. Instituti Kombëtar publikon raportin 24 orësh dhe njofton se 20 persona kanë humbur jetën nga COVID 19-të. Në mesin e...

Komuna e Malishevës ka përkrahur edhe 110 lehona me nga 100 euro

Në kuadër të zbatimit të vendimit për përkrahjen e nënave që lindin fëmijë, Komuna e Malishevës në katërmujorin e dytë të këtij viti ka...

Lajmet e Fundit