-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Mbi 761 mijë qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë anti-COVID-19

Prej fillimit të procesit të vaksinimit, në Kosovë janë dhënë 1,615,360 doza të vaksinës anti-COVID-19. Ndërsa, 761 mijë e 595 qytetarë tashmë janë vaksinuar me të dyja dozat antiCOVID-19.

Kështu bëhet e ditur në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës.

Ndërkohë që në raportin e fundit Instituti i Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës  (IKSHPK) bëri të ditur për një të vdekur dhe 8 raste të reja anti-COVID-19.

Të martën Qeveria e Kosovës ka mbajtur mbledhje elektronike, ku ka miratuar masat e përgjithshme për kontrollin, parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19.

Sipas masave të reja, ora policore mbetet në fuqi nga ora 00:00 deri në 05:00 të mëngjesit, përjashtim të rasteve emergjente.

Më Shumë

Treni del nga binarët, shpërthen një zjarr i madh në Ohio

Në shtetin amerikan të Ohios, pranë qytetit East Palestine, një tren mallrash ka dalë jashtë shinave të trenit. Një tren ka shkaktuar një zjarr të...

Rita Ora shijon momentet në para-ndejën e ‘Grammy Awards’ me bashkëshortin e saj – Taika Waititi

Rita Orës iu bashkua bashkëshorti i saj Taika Waititi në para-ndejën e “Grammy Awards 2023” të mbajtur në ‘Limitless’, në Los Angeles të premten. Këngëtarja...

Lajmet e Fundit