-2.2 C
Prizren
E shtunë, 22 Janar, 2022

Tyson Fury – Oleksandr Usyk: Anthony Joshua është i gatshëm të heq dorë nga rimeçi për vetëm një kusht

Anthony Joshua ka deklaruar se ai mund të mos e zhvillojë rimeçin ndaj Oleksander Usyk nëse një ofertë e majme është në tavolinën e tij.

AJ zbuloi se nëse do të ishte një veprim i zgjuar biznesi, ai do të tërhiqej në mënyrë që kampioni ukrainas i peshave të rënda të mund të përballej me Tyson Fury për titullin e kampionit të unifikuar.

Gypsy King këtë javë i bëri thirrje Joshuas që të tërhiqej nga revanshi me Usyk, në mënyrë që ai të mund të përballje me ukrainasitn për të gjithë titujt.

Joshua u përball me Usyk në stadiumin e Tottenham Hotspur në shtator, dhe pasi u mposht dhe humbi me vendim unanim, ai aktivizoi menjëherë klauzolën për rimeç.

Për fjalët e Furyt, AJ ka thënë se për t’u larguar, duhet të pranojë një shumë të majme parash.

Duke folur për iFL TV , ai tha: “Unë mendoj se njerëzit dinë që të mos më afrohen me ato gjepura”.

“Mund të ketë ardhur te skuadra ime, por mendoj se ata dinë të mos ma sjellin atë (ofertën) në këto momente).

“Në këtë fazë të karrierës sime nuk ka të bëjë me paratë, ka të bëjë me respektin. Ju duhet të shikoni se çfarë dua nga kjo lojë; numri një është respekti, nuk keni pse të më dëshironi, por do të më respektoni”.

“E dyta është të zbres si një luftëtar që rikthehet, dikush që ishte i gatshëm të luftonte me më të mirët në divizionin e tyre, në mënyrë që kur të eci në rrugë me djalin tim, kushëririn tim dhe nipërit e mi, njerëzit të kuptojnë se jam një luftëtar i vërtetë”.

Ai vazhdoi duke thënë: “Për sa i përket largimit, nuk e di nëse kjo përputhet me atë që unë moralisht pretendoj… por dua të njihem edhe si një nga biznesmenët më të zgjuar”.

“Unë dua të marr vendime të zgjuara dhe nëse paratë janë të mjaftueshme, ne duhet t’i shikojmë ato, por respekti ka më shumë vlerë se paratë”.

“A do të marr paratë për të hequr dorë nga rimeçi? Nëse është një veprim i zgjuar biznesi… a do të ndikojë në reputacionin dhe respektin tim?”.

Më Shumë

Barcelona kërkon Firminon

Barcelona është duke u interesuar për transferimin e sulmuesit të Liverpoolit, Roberto Firmino, shkruan “El Nacional”. Liverpooli është i gatshëm ta shesë Firminon për afro...

Latifi dhe drejtoresha Sallteku takohen me punonjësit shëndetësorë

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi i shoqëruar nga nënkryetari, Fatmir Iska dhe drejtoresha e Shëndetësisë dhe Përkujdesjes Sociale, Saranda Sallteku, kanë vizituar...

37 fëmijë të infektuar në 24 orët e fundit me COVID në Kosovë

771 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Në statistikat...

Në spitalin e Prizrenit po trajtohen 4 pacientë me Covid-19

Shërbimi Spitalor, Klinik, universitar i Kosovës ka njoftuar se 80 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitiv janë të shtrirë në klinikat për Covid në...

Fillon rigjykimi në rastin për korrupsion ndaj ish-drejtorit të Administratës në Komunën e Prizrenit

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, ka filluar rigjykimi në rastin ndaj ish-drejtorit të Administratës në Komunën e Prizrenit, Ilir Baldedaj, i cili...

771 raste të reja me Covid në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orë e fundit 771 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me Covid. Gjatë kësaj periudhe kohore nuk është shënuar...

Prizren, në zyrën e një kompanie persona të panjohur vjedhin një armë

Një person nga Prizreni ka raportuar në Policinë e Kosovës se persona të panjohur kanë depërtuar brenda zyrës në kompaninë e tij ku edhe...

Southamptoni dëshiron ta transferojë Brojën

Southamptoni është duke biseduar me Chelsean për transferimin e sulmuesit shqiptar Armando Broja, shkruan “The Guardian”. Broja 20-vjeçar është duke luajtur në Southampton këtë edicion....

Shtohen rastet me COVID në Shqipëri, 6 humbje jete në 24 orë

Fluksi me raste të shtuara në valën e radhës të pandemisë së COVID-19 vijon në Shqipëri, ku në 24 orët e fundit, gjashtë persona...

Letër nga burgu e Pjetër Arbnori për mbesën

Pjetër Arbnori lindi më datë 18 janar të vitit 1935. Gjatë Luftës së Dytë Botërore, forcat partizane vranë babain e tij. Në këtë ditë kujtojmë...

Një muaj paraburgim për personin që ushtroi dhunë ndaj gruas në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 30 ditësh ndaj të pandehurit K.P., i cili dyshohet se ka kryer...

Poezi nga Ibrahim Rugova të botuara në ‘Rilindje’ kur ai ishte vetëm 18 vjeç

Ibrahim Rugova, intelektuali, politikani, akademiku dhe shkrimtari i njohur shqiptar, qysh në rinin e tij spikati me talentin e tij edhe në të shkruar,...

Një muaj paraburgim për dy prizrenasit, ua morën qytetarëve deri në 500 euro për t’i pajisur kinse me vizë

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje 30 ditë ndaj të pandehurve H.B., dhe Z.D., për shkak të dyshimit të...

Ofendoi dhe pengoi zyrtarët policor, arrestohet i dyshuari nga Suhareka

Një person është arrestuar në Suharekë, pasi që i njëjti ka ofenduar dhe penguar zyrtarët policorë. “ Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që...

10 vjet nga fillimi i dialogut për liberalizimin e vizave – shtetet e rajonit morën liberalizmin për më pak se katër vjet

Kosova vazhdon të jetë vendi i vetëm në Evropë qytetarët e së cilës nuk gëzojnë të drejtën për lëvizje të lirë. Edhe pas 10 vjet...

Dy të arrestuar në Suharekë për posedim të substancave narkotike

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy të dyshuar për posedim të 119.56 gram, substancave narkotike, të llojit marihuanë. Kjo ngjarje ka ndodhur...

Lajmet e Fundit