9.8 C
E shtunë, 4 Maj, 2024

Mblidhet Këshilli Drejtues i PDK’së, pritet debat i ashpër

Thaci dhe VeseliHashim Thaçi do ta mbledh sot në ora 16:00 Këshillin Drejtues të Partisë Demokratike të Kosovës, për të diskutuar për rezultatin e zgjedhjeve të fundit lokale.

Mbledhja mbahet në Hotel Emerald, por deri në këtë kohë PDK nuk ka lëshuar njoftim zyrtar për media.

Duket se ata i frikohen përballjeve të mundshme në mbledhje, të cilat, sipas burimeve të Gazetës Express, janë të pashmangshme.

Ende nuk dihet nëse do të marrë pjesë në këtë mbledhje edhe Jakup Krasniqi e Fatmir Limaj, të cilët po ashtu janë anëtarë të Këshillit Drejtues.

Feronikeli ’74 merr tre pikë të arta në luftën për mbijetesë përballë Malishevës

Feronikeli ’74 ka marrë fitore të madhe ndaj Malishevës me rezultat 2-1. Ka qenë një pjesë e parë me shumë raste shënimi si për vendasit...

Ballkani fiton dhe ruan kreun e tabelës

Fitore e rëndësishme e Ballkanit në udhëtim te Gjilani sot. Skuadra suharekase takimin e sotëm e fitoi 0-2 (Nazmi Gripshi 49’, Lumbardh Dellova 81’), për ta ruajtur kështu kreun e...