3.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Mbyllet aplikimi për NGOMFest

ngomfestPas mbylljes së aplikimit materialet e dërguara nga bendet do të dëgjohen nga juria jonë profesionale, të cilët do të seleksionojnë më të mirët dhe do ti informojnë.
Festivali i muzikës dhe i aktivizmit NGOMFest tanimë si traditë edhe këtë vit organizon Promo Skenën për artistët dhe bendet e reja në skenë.

Të gjithë të interesuarit patën mundësinë të aplikojnë në Ëebfaqen e festivalit www.ngomfest.com , e cila ishte e hapur nga data 15 Qershor deri me 10 Korrik, 2014.
Sa i përket kushteve për aplikim ato ishin shumë të thjeshta; ta duash muzikën, të bësh muzikë, të jesh pjesë e një grupi muzikor, të kesh së paku një këngë origjinale të bendit dhe ta dërgosh atë në incizim të qartë.

Pas mbylljes së aplikimit materialet e dërguara nga bendet do të dëgjohen nga juria jonë profesionale, të cilët do të seleksionojnë më të mirët dhe do ti informojnë.
Ai artist ose bend i cili fiton vendin e parë në Promo Skenë do të ketë nderin që edicionin e ardhshëm të performojë në skenën kryesore të fetivalit tonë. / KultPlus.com

Më Shumë

Arrestohet personi i kërkuar në Vërmicë

Një person i kërkuar është arrestuar në Vërmicë. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës, përcjell ‘PrizrenPress’ PKK Vërmicë 25.01.2023 – 18:10. Në bazë...

Zyrtare, 105 euro është vlera e koeficientit të pagave për punëtorët e sektorit publik

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj të fundit ka vendosur të caktojë koeficientin e Ligjit të Pagave për punëtorët e sektorit publik. Reklama Vlera e...

Lajmet e Fundit