17.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Mehmeti i LDK-së në Dragash, pranon humbjen

FatmirMehmeti-ldk-dragashKandidati i LDK-së për kryetar të Dragashit, Fatmir Mehmeti ka pranuar humbjen përballë kandidatit të PDK-së, Salim Jenuzit.

“Të nderuar simpatizantë dhe ju anëtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës, ju falënderoj nga zemra për mbështetjen që më dhatë mua dhe partisë sonë. Para qytetarëve paraqita mundësinë për të kaluar në sfondin e ndryshimit pozitiv, por kjo mundësi nuk mjaftoi për t`u bërë realitet vizioni im. Shpresoj se udhëtimi për të bërë ndryshime nuk mbaron sot. Ne nuk ju zhgënjyem sepse nuk e qitëm në pazar komunën tonë, nuk bëmë kompromise të panatyrshme dhe nuk tradhëtuam përpjekjen për të mbrojtur vlerat kombëtare. Le të mbetet përpjekja jonë një sinjal i fort për të zgjuar ndërgjegjet e fjetura nacionale të atyre që synuan vetëm fitoren. Zoti ju shpërbleftë për përkrahjen tuaj”, shkruan Mehmeti në Facebook. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Hovenier: Nga Kosova po kërkojmë disa vendime të vështira, por në të mirë të saj

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, ka deklaruar mbrëmë se Kosova mund të përparojë vetëm me ndihmën e Shteteve të Bashkuara, duke i marrë...

Moti sot: Me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 31 gradë Celsius

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të nivelit të mesëm të Troposferës, të cilat vende -vende mund të...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit