0.8 C
Prizren
E premte, 3 Shkurt, 2023

Merr flakë shtëpia, vdes 50-vjeçari në Prizren

Djeg shtepinePolicia e Prizrenit ka njoftuar se të mërkurën në këtë qytet ka humbur jetën një njeri i moshës 50-vjeçe nga zjarri që kishte përfshirë shtëpinë e tij, në rrugën “Vatrat shqiptare”.

Sipas raportit policor, në momentin e shpërthimit të zjarrit në shtëpi kanë qenë katër persona. Tre nga ta ia kanë dalë të shpëtojnë, kurse 50-vjeçari ka humbur jetën.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet përkatëse të Policisë së Kosovës dhe zjarrfikësit.

Me urdhër të prokurorit publik, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Ancelotti: Merkatoja e janarit ka përfunduar për Real Madrid-in

Carlo Ancelotti konfirmoi se tregu i transferimeve të Real Madridit është “mbyllur” të dielën, duke thënë se asnjë lojtar nuk do t’i bashkohej ose...

Vetëvendosjes në Prizren kërkon mbledhje të jashtëzakonshme për faljen deri në 100 euro të tatimit në pronë

Grupi i Kuvendarëve i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, ka paralajmëruar se do të dorëzojë kërkesën për mbajtjen e një seance të jashtëzakonshme, për faljen...

Lajmet e Fundit