19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Mesazhi i Haxhi Avdylit që votoi kundër rrëzimit të Kurtit: Fjala e dhënë do të mbahet

Deputeti i LDK’së, Haxhi Avdyli, bashkë me kryekuvendaren Vjosa Osmani, kanë qenë më të zëshmit kundër prishjes së koalicionit me Lëvizjen Vetëvendosje.

Të dy në ditën kur ësht ëvendosur mocioni i partisë së tyre në Kuvend për rrëzimin e Kurtit, kanë votuar kundër.

E tashmë kur kanë kaluar disa ditë që nga prishja e qeverisë, Avdyli në llogarinë e tij zyrtare në twitter ka publikuar një fotografi ku shihet bashkë me Vjosa Osmanin dhe deputetin tjetër të LDK’së që gjithashtu ka votuar kundër rrëzimit të qeverisë, Ardian Shalën.

Avdyli ka thënë se fjalën e dhënë do ta mbajnë dhe se e drejta s’do të tradhëtohet.

“Fjala e dhënë do mbahet, e e drejta sdo tradhëtohet. Këta ishim, e kështu jemi. Si dikur e tani aty…” ka shkruar Avdyli./Express/

Më Shumë

Djali raporton në policinë e Prizrenit se i është zhdukur baba

Një person është zhdukur në fshatin Lubiqevë të Prizrenit. Rasin në polici e ka raportuar djeli i të zhdukurit. Fsh. Lubiqevë, Prizren 26.05.2026-13:30. Me 27.05.2023 një...

Mot me diell dhe vranësira për sot

Në Kosovë sot pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin reshje shiu dhe rrufe. Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik...

E kërkon MIlani

Lajmet e Fundit