30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Mësimdhënësit e Prizrenit kërkojnë nga Thaçi t’i dërgojë në deti

thaci me mesimdhenes ne pzMësimdhënsit e Prizrenit, kanë pasur një kërkesë intersante për kryeministrin në largim Hashim Thaçin.

Ata kanë kërkuar nga Thaçi që në kuadër të premtimeve të parashikojë dërgimin e tyre në deti.

Një mësimdhënëse e Prizrenit, në emër të kolegëve ka kërkuar nga Thaçi që t’ia plotësojë dëshirën për t’i dërguar në deti.

”Kolegët po kërkojnë që të na qon edhe n’deti”, i ka thënë ajo Thaçit.

Kryeministri në largim Hashim Thaçi, ndërkaq ka refuzuar kërkesën e mësimdhënëses.

“Rrugën e Kombit e kam ndërtuar, edhe rrogat ua kam rritur, prandaj mund të shkoni edhe në deti”, i është përgjigjur Thaçi kërkesës së mësimdhënësve të Prizrenit.

Thaçi, ka shtruar sot darkë për mësimdhënësit e Prizrenit. Ai iu ka premtuar se për çdo vit do t’ua rrisë pagat nga 25 për qind. Thaçi po ashtu ftoi mësimdhënsit që të dalin në zgjedhje./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet për posedim të marihuanës

Është arrestuar një person në Prizren, pasi që gjatë kontrollit në trup i janë gjetur dhe konfiskuar si prova materiale: shtatë (7) foli paketim...

Kurti uron festën e Bajramit, bën thirrje për solidaritet dhe mirënjohje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë festën e Kurban Bajramit. Në mesazhin e tij, Kurti ka bërë thirrje për falënderim...

Lajmet e Fundit