25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Ministri Krasniqi viziton Rahovecin pas vërshimeve

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka njoftuar se ka nisur vizitat në komunat që janë prekur nga vërshimet ditën e shtunë.

Sipas njoftimit nga Krasniqi, ai e ka nisur me vizitën në Rahovec ku u prit nga kreu i kësaj komuna Smajl Latifi.

“Reshjet e shumta të shiut shkaktuan dëme si pasojë e vërshimeve në disa Komuna të Kosovës, andaj në koordinim me kryeministrin Kurti dhe ministritë respektive, fillova të vizitoj Komunat për të parë gjendjen dhe për të ju ofruar ndihmën e nevojshme”, ka njoftuar ai.

May be an image of 3 people, people standing and body of water

Krasniqi ka bërë të ditur se nga Rahoveci do të udhëtojnë në Gjakovë, “ku do të vizitojmë zonat e prekura nga vërshimet dhe dëmet e shkaktuara”.

Kryetari i Rahovecit më herët përmes Facebookut kërkoi nga Qeveria t’i dalë në ndihmë për shkak të përmbytjeve nga shiu.

 

Më Shumë

Kujdes! Dita më e nxehtë sot

Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Kjo sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 17...

Arrestohet bashkëshorti i 45 vjeçares që u vetëvra në Prizren

Vdekja e gruas 45-vjeçare në Prizren,  mëngjesin e së martës, tronditi familjen e tyre. Për motive akoma të panjohura, e ndjera i dha fund...

Lajmet e Fundit